Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty? Zdają wszyscy, ale od liczby punktów zależy wybór szkoły średniej

Chociaż egzaminu ósmoklasisty - w przeciwieństwie do matury - nie można oblać, to od wyników testu zależy, czy dzieci dostaną się do wymarzonych szkół. Kiedy będą wyniki egzaminu na koniec ósmej klasy?

Uczniowie, którzy pisali w 2022 roku egzamin ósmoklasisty, na wyniki będą musieli poczekać do piątku 1 lipca. Wtedy informacje o zdobytych punktach pojawią się na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Zaświadczenia o wynikach będą gotowe tydzień póżniej - można je będzie odebrać od 8 lipca w szkołach.

Zobacz wideo O przyczynach depresji i znaczeniu szkoły i rodziny w jej przebiegu Małgorzata Gołota rozmawia z psycholożką dr Ewą Woydyłło-Osiatyńską i i psychiatrami dr hab. Barbarą Remberk oraz dr Maciejem Klimarczykiem

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Egzamin ósmoklasisty (zdjęcie ilustracyjne)Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Do kiedy dostarczyć świadectwo?

Egzamin ósmoklasisty - kiedy wyniki?

Wyniki egzaminów ósmoklasisty uczniowie otrzymają już w piątek. Żeby je odczytać, trzeba się zalogować na indywidualne konto na właściwej stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE), potrzebne jest specjalne hasło - każdy absolwent powinien otrzymać je od wychowawcy lub dyrektora szkoły. Login to numer PESEL ucznia. Jeśli nie sprawdzimy wyników elektronicznie, tydzień później znajdziemy je na zaświadczeniach, które można odebrać ze szkoły od 8 sierpnia. Następnie, w ciągu czterech dni można jeszcze dokonywać zmian w systemie recytacyjnym do szkół średnich i modyfikować szkoły, w których miejsce chce zdobyć absolwent podstawówki.

Uczniowie poznali wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak wypadł na tle kraju w Chełmnie i okolicy?Egzamin ósmoklasisty - język angielski. Gdzie arkusze? Kiedy wyniki?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty. Co znajdziemy na zaświadczeniach?

Wyniki na zaświadczeniach, które trafią w ręce absolwentów 8 lipca 2022, będą podane w procentach i w centylach. Procenty brane są pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich. Centyle mają natomiast być informacją statystyczną.

W wynikach procentowych mamy obraz tego, ile punktów uczeń zdobył za rozwiązane zadania z każdego przedmiotu na egzaminie. Wynik centylowy określa natomiast, jaki odsetek jego rówieśników otrzymał taki sam lub niższy wynik z danego przedmiotu.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: