Wakacje. Kiedy zakończenie roku szkolnego 2021/2022? Wielkie odliczanie

Wakacje to czas, na który czekają z utęsknieniem przede wszystkim uczniowie. Kiedy szkolny dzwonek wybrzmi po raz ostatni? Odpowiadamy.

Wakacje są już za rogiem. W 2022 roku astronomiczne lato rozpoczęło się 21 czerwca, natomiast kalendarzowe, dzień później, czyli 22 czerwca. Kiedy zakończenie roku szkolnego 2021/2022? Uczniowie zaczynają odliczanie.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Najtrudniejsze rzeczy w szkole według Julii Szponer [Lista Plotka]

Wakacje. Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Koniec roku szkolnego 2021/2022 został wyznaczony na 24 czerwca (piątek). Jak podaje Ministerstwo Edukacji, ferie letnie trwają od 25 czerwca do 31 sierpnia 2022 roku. Oznacza to, że uczniowie będą mieli 66 dni odpoczynku od nauki.

Przyjęło się, że koniec roku szkolnego przypada na ostatni dzień w murach placówki oświatowej przed wakacjami. Jednak tak naprawdę trwa 365 dni i kończy się 31 sierpnia, a kolejny zaczyna się 1 września.

W lepszej sytuacji są tegoroczni maturzyści, którzy już cieszą się czasem wolnym od zajęć dydaktycznych. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników zakończenie roku szkolnego mieli 29 kwietnia 2022 roku.

Koniec roku akademickiego. Kiedy wakacje dla studentów?

W Polsce zajęcia na uczelniach wyższych trwały do połowy czerwca. W drugiej części miesiąca przypada letnia sesja egzaminacyjna. Choć każda placówka kieruje się własnymi zasadami, co do ostatecznego terminu zakończenia roku akademickiego, to już od pierwszej połowy lipca, studenci będą mogli cieszyć wakacjami. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku tych, którym nie udało się zaliczyć sesji w wyznaczonych, pierwszych terminach. Muszą oni podejść do egzaminów poprawkowych we wrześniu, co wiąże się z dodatkowym stresem i nauką.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: