Życzenia na Dzień Ojca 2022. Poważne życzenia i wesołe wierszyki dla taty

Co roku 23 czerwca obchodzimy w Polsce Dzień Ojca. W 2022 roku jest to właśnie czwartek. Tego dnia warto pamiętać o tym, by wysłać tacie życzenia lub złożyć je osobiście. Dla tych, którzy nie mają na nie pomysłu, przedstawiamy nasze propozycje.

Dzień Ojca to święto, które obchodzone jest we wszystkich częściach globu, ale w różnych terminach. W Polsce jest to 23 czerwca, jednak w wielu krajach dzień ten wypada nieco wcześniej, bo 19 czerwca.

Zobacz wideo 19 czerwca to ukraiński Dzień Ojca. Tak wracający z frontu żołnierze są witani przez własne dzieci

Dzień Ojca na stałe wpisał się w polską tradycję mniej więcej w 1965 roku. Samo święto wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych - w 1910 roku, trzy lata po ustanowieniu obchodów Dnia Matki, córka weterana wojennego postanowiła zorganizować także święto dla ojców. Jak tłumaczyła, jej ojciec musiał zmierzyć się z przedwczesną śmiercią jej matki. Mimo tego sam prowadził dom i wychował szóstkę dzieci. Oficjalnie Dzień Ojca został ustanowiony w USA w 1972 roku. 

Dzień Ojca 2022. Poważne życzenia na święto taty

Brakuje słów, aby podziękować za ojcowską odwagę, cierpliwość, dobroć, miłość i zrozumienie. Przyjmij życzenia zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń wdzięczności za moje wychowanie. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Ojca dla najbardziej kochającego ze wszystkich ojców na świecie.

***************

Dziękuję, że znosiłeś to, czego nie sposób było znieść, że robiłeś coś z niczego, że dawałeś, mając puste kieszenie, że wybaczałeś, choć nie przepraszałam, że kochałeś, gdy kochać się nie dało, że mnie wychowałeś i że to wszystko Ci się udało! Wszystkiego najlepszego dla ukochanego Taty życzy...

***************

Tato, dziękuję Ci za wszystkie wspólne chwile, które zapamiętam do końca życia, za wsparcie w trudnych momentach i wszystkie twoje poświęcenia. Wszystkiego najlepszego.

***************

Tato, życzę Ci, abyś w końcu po wielu latach dbania o mnie miał czas dla siebie, czas na swoje pasje i marzenia. To dzięki Tobie ja mogłam/em dążyć do swoich celów, a teraz chciałabym/chciałbym pomóc ci osiągnąć twoje. Życzę ci wielu dobrych momentów i uśmiechów.

Życzenia na Dzień Ojca 2022. Wesołe wierszyki 

Kochany Tatusiu ja dziś życzenia chcę ci złożyć,
mały bukiecik podarować
i miłość w mym sercu do Ciebie zachować.
I życzę Ci dużo wspaniałej radości,
byś żył dziś i zawsze w dobrej miłości.
Właśnie w tej chwili cieszę się z tego,
że życzyć Ci mogę wszystkiego dobrego.

***************

Drogi Tato, pozwól dzisiaj
rzec mi kilka słów:
Ukochany, uwielbiany,
żyj nam sto lat zdrów.
Nie znaj nigdy, co to troska,
albo smutku cień.
Życzę tego z całego serca mego
W Twój ojcowski dzień!

***************

Kochany Tato,
zacznę zwyczajnie,
że z Tobą w domu
zawsze jest fajnie:
i w deszcz i w słotę,
w smutku, w radości,
wspierasz i uczysz
życia w miłości.
Dzisiaj za wszystko
chcę Ci dziękować,
skromny bukiecik
kwiatów darować.

Więcej o: