Wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania. Gdzie go szukać?

Osoby, które zapewniły zakwaterowanie oraz wyżywienie osobom z Ukrainy od 16 marca mogą otrzymywać świadczenie w wysokości 40 zł dziennie. Gdzie powinniśmy szukać takiego wniosku?

Świadczenie to przysługuje na cały okres zapewnienia zarówno zakwaterowania jak i wyżywienia osobom uciekającym przed wojną, która rozpoczęła się 24 lutego w Ukrainie. Dofinansowanie wynosi 40 zł na osobę dziennie. Należy jednak pamiętać, że dofinansowanie możemy pobierać nie dłużej niż przez 120 dni od dnia przybycia obywatela Ukrainy do Polski.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wakacje z bonem turystycznym. Do kiedy trzeba go wykorzystać? Jak odebrać bon turystyczny? (zdjęcie ilustracyjne)Bon turystyczny 2022. Nawet 1000 zł na wakacje dla dziecka

Wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania

Wniosek o przyznanie dofinansowania możemy wysłać za pośrednictwem platformy ePUAP. W tym przypadku wypełniony dokument musi zawierać podpis elektroniczny, podpis zaufany lub podpis osobisty osoby, która chce uzyskać świadczenie. W przypadku, gdy chcemy zrobić to osobiście, powinniśmy udać się do odpowiedniego urzędu w swoim mieście wraz z wymaganymi dokumentami. Wszystkie niezbędne dokumenty znajdziemy na stronie samorząd.gov.com.

Wojna w Ukrainie - zdjęcie ilust6racyjneCo kradną Rosjanie? "Lista hitów" MON Ukrainy. Toaleta w TOP5

Wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania. Jakie dane trzeba podać?

We wniosku należy podać dane osobowe wnioskodawcy, faktyczną liczbę osób, którym wnioskodawca udziela schronienia, adres pobytu osób, które otrzymają świadczenie. W wyjątkowych sytuacjach świadczenie może zostać wydłużone, należy jedynie uzasadnić tę potrzebę. Do wniosku należ dołączyć karty osób, które otrzymały zakwaterowanie - każda osoba ma osobą kartę. Pamiętajmy, że wraz z wejściem nowelizacji specustawy z 27 kwietnia 2022 r., obcokrajowca, który otrzyma świadczenie, musi mieć swój numer PESEL.

Zobacz wideo Dlaczego?
Więcej o: