Koniec roku szkolnego 2021/2022. Uczniowie czekają na wakacje. Do kiedy wystawianie ocen 2022?

Przełom maja i czerwca to ważny czas dla wielu uczniów i ich rodziców. Zbliżające się wakacje i koniec roku szkolnego mogą przysporzyć im sporo stresu. To także ostatni moment na potencjalną poprawę swojej średniej. Czekający na ostatni dzwonek wciąż zadają pytanie: do kiedy wystawianie ocen 2022? Przekonajmy się!

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Edukacja klimatyczna w programie nauczania

Już za chwilę uczniowie usłyszą ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Jednak na zbliżające się wielkimi krokami wakacje trzeba jeszcze chwilę poczekać. Początek czerwca to ostatni moment na poprawę średnich i walkę o czerwony pasek. Znamy już datę ostatniego dnia szkoły (24 czerwca), jednak jak wiadomo, dzienniki ocen muszą zostać uzupełnione nieco wcześniej. Do kiedy wystawienie ocen 2022?

Do kiedy wystawianie ocen 2022? Czy można je jeszcze poprawić?

Wszystkie szkoły w Polsce, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji, kończą rok szkolny 2021/2022 dokładnie w piątek 24 czerwca. Wystawienie ocen musi odbyć się odpowiednio wcześniej, aby można je było potwierdzić na Radzie Pedagogicznej. W odróżnieniu od daty zakończenia zajęć, dzień, w którym można wprowadzić ostatnie zmiany w dzienniku, ustalany jest przez daną szkołę. W praktyce zwykle końcowe poprawki przypadają mniej więcej na połowę czerwca. Często o ostatecznej dacie możliwych zmian ocen decydują także zapiski statutu szkoły. Jeśli chcesz poznać konkretny termin, zapoznaj się z nimi lub zapytaj o to członków ciała pedagogicznego. 

Koniec roku szkolnego 2021/2022. Od kiedy wakacje?

Oficjalnie ostatnim dniem zajęciowym obecnego roku szkolnego jest 23 czerwca 2022, jednak jak wiadomo, w klasach panuje już spore rozluźnienie. Następnego dnia we wszystkich szkołach odbędą się uroczyste akademie, na których wręczone zostaną świadectwa i wyróżnienia. Wakacje w tym roku rozpoczynają się 25 czerwca i będą trwać aż do 31 sierpnia. Uczniowie będą więc mogli odpocząć od klasówek, zadań domowych i sprawdzianów przez pełne 66 dni. Jednak zanim zaczną się upragnione ferie letnie, warto zadbać o oceny na samym finiszu, a na to zostało już mało czasu!

Więcej o: