Wyniki matur 2022 - kiedy się pojawią? Kiedy egzamin poprawkowy? [HARMONOGRAM]

Egzaminy maturalne dobiegły już końca - teraz przed absolwentami szkół średnich długie, zasłużone wakacje. Zanim jednak ze spokojem oddadzą się odpoczynkowi, ze zniecierpliwieniem czekają na wyniki egzaminów. Kiedy pojawią się wyniki matur?

Do tegorocznej matury przystąpiło 289 tysięcy uczniów. Mierzyli się oni z różnego rodzaju zadaniami zawartymi w arkuszach egzaminacyjnych, których treść ustalona była na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie tzw. podstawy programowej - przekazuje CKE.

Wyniki matur 2022 - kiedy uczniowie otrzymają wyniki?

Wszystkie wyniki egzaminów maturalnych zostaną podane 5 lipca o godzinie 8:30 za pośrednictwem portalu przygotowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Tego samego dnia szkoły otrzymają świadectwa uczniów, aneksy oraz wszystkie informacje o wynikach. Wtedy też maturzyści mogą wprowadzić dane do systemów rekrutacyjnych na studia, jeśli chcą kontynuować naukę w szkole wyższej. Co w przypadku, gdy ktoś nie zda matury?

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dlaczego?

Wyniki matur 2022. Kiedy egzamin poprawkowy?

Egzaminy poprawkowe odbędą się we wtorek 23 sierpnia 2022 roku o godz. 9. Mogą do niego przystąpić jedynie osoby, które nie zdały egzaminu maturalnego tylko z jednego obowiązkowego przedmiotu w części pisemnej. Wyniki matur poprawkowych zostaną podane 9 września o godz. 9. Wtedy też szkoły otrzymają wszystkie świadectwa uczniów, aneksy oraz niezbędne informacje o wynikach - przekazuje Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Wyniki matur 2022. Do egzaminu przystąpiło blisko 300 tys. uczniów

Maturzyści zmierzyli się z zadaniami, które zostały ustalone na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie tzw. podstawy programowej. Do tegorocznego egzaminu przystąpiło w sumie 289 tysięcy uczniów. W zeszłym roku matury nie zdało 25,5 proc. uczniów, dotyczyło to egzaminów z języka polskiego (7 proc.) oraz z matematyki (21 proc.).

Więcej o: