Kiedy zakończenie roku szkolnego 2021/2022? Sprawdź, kiedy zaczną się wakacje [DATA]

Koniec roku szkolnego 2021/2022 zbliża się wielkimi krokami. Dowiedz się kiedy uczniowie opuszczą szkolne ławki i będą mogli rozpocząć wakacje.

Szkolne mury już opuścili maturzyści. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników zakończenie roku szkolnego mieli 29 kwietnia 2022 roku.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Koniec roku szkolnego wyznaczono na 24 czerwca (piątek) bieżącego roku. Wakacje potrwają od 25 czerwca do 31 sierpnia. Oznacza to, że uczniowie będą mieli 66 dni odpoczynku od nauki. 

Potocznie przyjęło się mówić, że koniec roku szkolnego przypada na ostatni dzień nauki w szkole przed wakacjami, jednak tak naprawdę rok szkolny trwa 365 dni i kończy się 31 sierpnia, a kolejny zaczyna się 1 września. W ciągu całego roku szkolnego dzieci i młodzież ma aż 178 dni wolnych, ponieważ wliczamy w to wakacje, ferie zimowe, przerwy świąteczne oraz weekendy.

Szkoła (zdjęcie ilustracyjne) MS Ziobry chce karać "zdemoralizowanych" uczniów. Mają myć podłogi

Nowe przedmioty od przyszłego roku szkolnego 

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że od nowego roku szkolnego w liceach wprowadzony będzie nowy przedmiot "historia i teraźniejszość", a także nastąpi poszerzenie podstawy dla "edukacji dla bezpieczeństwa". Zmiany mają zwiększyć efektywność nauczania. Przemysław Czarnek wyjaśnił na antenie Programu 1. Polskiego Radia, że na przedmiocie "historia i teraźniejszość" uczniowie lepiej poznają czasy drugiej połowy XX wieku. Przygotowane są już nowe przepisy i podstawa programowa, a nowy przedmiot ma objąć dwie pierwsze klasy szkół ponadpodstawowych.

Pojawił się podręcznik do HiT. Licealiści będą się uczyć o 'ideologii gender' i Janie Pawle II Jest już podręcznik do HiT. "Żołnierze niezłomni", "ideologia gender", JPII

- Czekamy na podręczniki i od 1 wrześnie ruszamy. Ograniczamy nieco WOS i historię tradycyjną, po to, żeby ta druga połowa XX wieku i pierwsze lata XXI wieku były bardziej znane społeczeństwu. To jest bardzo potrzebne, żeby nie ulegać manipulacjom"- wyjaśniał minister Przemysław Czarnek.

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Czarnek podkreślił, że rozbudowa edukacji dla bezpieczeństwa nie oznacza przywrócenia przysposobienia obronnego. W porozumieniu z Ministerstwem Obrony Narodowej przedmiot zostanie rozszerzony o elementy przysposobienia obronnego. W klasie ósmej szkoły podstawowej uczniowie poznają teorię obsługi i budowy broni, natomiast w klasie pierwszej szkoły ponadpodstawowej będą wprowadzone zajęcia na strzelnicach. Przemysław Czarnek dodał, że w przyszłości wprowadzony będzie przedmiot "biznes i zarządzanie", który ma efektywniej nauczać przedsiębiorczości oraz obligatoryjny wybór między religią a etyką.

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: