Do kiedy są wystawiane oceny na koniec roku szkolnego? Kiedy zaczną się wakacje?

Rok szkolny 2021/2022 dobiega końca w piątek 24 czerwca, co oznacza, że wkacje zbliżają się wielkimi krokami. Ostatni dzień zajęć wypada w czwartek 23 czerwca. Do kiedy są wystawiane oceny na koniec roku szkolnego? Odpowiadamy.

Rok szkolny 2021/2022 był dla uczniów dość trudny. Po wielu miesiącach nauki online przyszło im usiąść w szkolnych ławkach i zmierzyć się z natłokiem sprawdzianów czy kartkówek. Teraz nadeszła pora na podsumowanie zdobytej wiedzy. Do kiedy muszą być wystawione oceny?

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl. 

Zobacz wideo Dlaczego oceny w szkole są bez sensu?

Rok szkolny 2021/2022. Do kiedy są wystawiane oceny na koniec roku szkolnego?

Koniec roku szkolnego 2021/2022 zbliża się wielkimi krokami. W piątek 24 czerwca odbędzie się jego uroczyste zakończenie i tym samym rozpoczną się wyczekiwane przez uczniów dwumiesięczne wakacje

Uczniom pozostało niewiele dni na poprawienie stopni i podciągnięcie średniej. Warto podkreślić, że wyniki są szczególnie ważne dla ósmoklasistów, ponieważ będą one brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich. Niestety nie ma jednego terminu na wystawienie ocen. Data jest uzależniona przede wszystkim od planowanego terminu końcoworocznej klasyfikacyjnej rady pedagogicznej. W tym roku prawdopodobnie nauczyciele spotkają się 13,14 lub maksymalnie 15 czerwca. Stopnie powinny pojawić się w dzienniku na 2-3 dni przed zebraniem, co oznacza, że mniej więcej do piątku 10 czerwca.

Egzamin ósmoklasisty. Kiedy wyniki?

Egzaminy ósmoklasistów trwały trzy dni. W tym roku 24 maja odbył się egzamin z języka polskiego, 25 maja młodzież zmierzyła się z matematyką, a na zakończenie - 26 maja, wypełnili arkusz z języka obcego nowożytnego. Kiedy wyniki? Trzeba na nie poczekać do 1 lipca 2022 roku. Uczniowie będą mogli otrzymać je drogą elektroniczną. Znajdą się na indywidualnych kontach. Chcąc uzyskać do nich dostęp, należy zalogować się na stronie właściwej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Loginem jest numer PESEL, natomiast hasło każdy absolwent powinien otrzymać wcześniej w szkole.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: