Egzamin ósmoklasisty 2022. Kiedy pojawią się wyniki egzaminów ósmoklasisty?

Egzaminy ósmoklasistów już dobiegły końca. W tym roku odbywały się w dniach od 24 do 26 maja. Każdy z absolwentów szkoły podstawowej musiał podejść do egzaminu. Jego wynik co prawda nie przesądzał o tym, czy dany uczeń go zaliczy, jednak dzięki dobrym wynikom abiturienci dostaną się do wymarzonych szkół. Kiedy poznamy wyniki?

Wyniki tegorocznych egzaminów zostaną podane 1 lipca 2022 roku, natomiast pełne zaświadczenie o wynikach zostanie przekazane uczniom 8 lipca 2022 roku. Młodzież może zapoznać się z wynikami poprzez stronę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) na której każdy z uczniów ma swoje konto. Młodzież loguje się tam za pośrednictwem swojego numeru PESEL oraz przy pomocy hasła, które otrzymali w szkole.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dlaczego?

Egzamin ósmoklasisty 2022. Każdy uczeń, niezależnie od wyniku, zda egzamin

Egzamin ósmoklasisty to idealna okazja, by sprawdzić swoją wiedzę zdobytą w szkole podstawowej. Dzięki dobrym wynikom z egzaminów, uczeń ma możliwość dostać się do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od otrzymanego wyniku egzaminu, każdy absolwent zakończy go z powodzeniem, ponieważ nie ma ustalonego progu zdawalności. Jednak im lepszy wynik, tym większe prawdopodobieństwo, że uczeń dostanie się do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Uczniowie poznali wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak wypadł na tle kraju w Chełmnie i okolicy? Egzamin ósmoklasisty - język angielski. Gdzie arkusze? Kiedy wyniki?

Egzamin ósmoklasisty 2022. W tym roku do egzaminu przystąpiło ponad pół miliona uczniów

Egzaminy ósmoklasistów trwały trzy dni. W tym roku 24 maja odbył się egzamin z języka polskiego, 25 maja młodzież zmierzyła się z matematyką, a na zakończenie - 26 maja, abiturienci wzięli udział w egzaminie z języka obcego nowożytnego (najczęściej wybierali język angielski lub niemiecki).

Do egzaminów podeszło w tym roku 502 600 uczniów z prawie 12 600 szkół. Wśród nich byli także młodzi obywatele Ukrainy - około 7 150 uczniów - przekazuje Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Egzamin ósmoklasisty w Szkole Podstawowej nr 26 przy Berwińskiego w Poznaniu Egzamin ósmoklasisty 2022. Gdzie znaleźć arkusz z matematyki?

Więcej o: