Kiedy wypada Boże Ciało? Sprawdź, czy masz szansę na wydłużony weekend

Święto Bożego Ciała jest jednym z najważniejszych katolickich świąt w Polsce. To właśnie tego dnia przez ulice polskich miast przechodzą tradycyjne procesje wiernych. Boże Ciało co roku przypada zawsze na ten sam dzień tygodnia, ale jest świętem ruchomym. Jak wyliczyć, w który czwartek będziemy je obchodzić w tym roku?

Boże Ciało to skrócona nazwa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to ważne święto kościelne i co roku towarzyszy mu wyjątkowa celebracja. Jak wyliczyć kiedy dokładnie przypada ten dzień? Kalkulacja jest prosta, to zawsze 60 dni po Wielkanocy. W 2022 roku Boże Ciało obchodzimy 16 czerwca.

Czy Boże Ciało to dzień wolny od pracy? Sprawdź, czy masz szansę na wydłużony weekend

Dobra wiadomość dla wszystkich spragnionych odpoczynku. Święto Bożego Ciała to dzień ustawowo wolny od pracy, więc możemy już zaplanować wolne. Dzięki temu, że wypada ono zawsze w czwartek, mamy możliwość aż czterodniowego wypoczynku. Jeśli chcecie w tym roku cieszyć się dłuższym weekendem, to warto zaplanować urlop na 17 czerwca. Jak wyglądają plany wyjazdowe Polaków na ten przedłużony weekend? Okazuje się, że to właśnie w Boże Ciało na podróże wydamy więcej, niż w majówkę. Wybierane są przede wszystkim nadmorskie kierunki, Władysławowo i Łeba są na szczycie listy.

Zobacz wideo Skąd wzięło się Boże Ciało?

Czy w tym roku czeka nas więcej wydłużonych weekendów? Oto krótka ściągawka, która przyda się przy planowaniu urlopów

Kolejna szansa na odrobinę lenistwa, nadarzy się dopiero w wakacje. 15 sierpnia obchodzimy Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, które także jest dniem wolnym od pracy. Tutaj nie mamy aż tak sprytnej okazji wydłużenia urlopu o kilka dni, bo świąteczny dzień przypada akurat w poniedziałek. Na kolejne dni wolne będziemy musieli niestety poczekać, bo następne będą dopiero w listopadzie. 

Majówka 2022. 1.05.2022. Ogród Botaniczny w Łodzi, gdy kwitną tulipanyDzień Matki 2022: kiedy wypada? Wierszyki i życzenia dla mamy.

Dni wolne od pracy w 2022 roku:

  • 16 czerwca (czwartek) - Boże Ciało
  • 15 sierpnia (poniedziałek) - Wniebowzięcie najświętszej Maryi Panny
  • 1 listopada (wtorek) - Wszystkich Świętych
  • 11 listopada (piątek) - Święto Niepodległości
  • 25 grudnia (niedziela) - Boże Narodzenie
  • 26 grudnia (poniedziałek) - drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia

 

Więcej przydatnych i aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: