Egzamin ósmoklasisty 2022. Kiedy się odbędzie? Kiedy wyniki?

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się już pod koniec maja. Kiedy uczniowie poznają swoje wyniki? Czy egzaminu ósmoklasisty można nie zdać? Przypominamy najważniejsze informacje.

W tym roku egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 24-26 maja (wtorek - czwartek). Pierwszego dnia uczniowie zmierzą się z testem z języka polskiego, następnego - z matematyką, a na koniec czeka ich egzamin z języka obcego nowożytnego.

Egzamin ósmoklasisty 2022. O której zaczną się egzaminy? Ile będzie czasu na ich rozwiązanie?

Każdy z egzaminów we wszystkich szkołach zacznie się w tym samym czasie - o godz. 9:00. Egzamin z języka polskiego potrwa 120 minut, egzamin z matematyki 100 minut, a egzamin z języka obcego nowożytnego - 90 minut. W każdym arkuszu egzaminacyjnym znajdą się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Egzamin ósmoklasisty 2022. Co, jeśli nie możesz przystąpić do niego w maju?

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, co znaczy, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć podstawówkę. Wszyscy ósmoklasiści zaliczą egzamin - nie ma minimalnego progu punktowego. Wynik będzie miał jednak wpływ na to, czy uczeń zostanie przyjęty do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Wyników nie da się poprawić. Jeśli uczeń nie może przystąpić do egzaminów z przyczyn losowych, może to zrobić w czerwcu. W tym roku przewidziano dodatkowe terminy od 13 do 15 czerwca.

Zobacz wideo Czy dziecko powinno mieć dużo zajęć dodatkowych?

Egzamin ósmoklasisty 2022. Kiedy będą wyniki?

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez właściwą okręgową komisję egzaminacyjną. Uczniowie poznają swoje wyniki 1 lipca br., a zaświadczenia dostaną tydzień później - 8 lipca. Będą na nich dokładne informacje dotyczące wyniku procentowego oraz skali centylowej dla egzaminu z każdego zdawanego przedmiotu.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: