UFO wylądowało w Polsce? Co się stało 44 lata temu w Emilcinie?

10 maja mija 44. rocznica wydarzeń w Emilcinie. Jan Wolski 10 maja 1978 roku miał spotkać na swojej drodze pozaziemskie istoty. Jest to jeden z najgłośniejszych przypadków związanych z doniesieniami o spotkaniach z UFO w Polsce.

Jan Wolski 10 maja 1978 roku, wracając do domu furmanką przez las, miał spotkać na swojej drodze dwie dziwne postacie o oliwkowych twarzach, skośnych oczach i wystających kościach policzkowych. Miały być ubrane w szare i białe kombinezony. Jak relacjonował, zobaczył także lśniący, unoszący się ok. 5 m nad ziemią prostopadłościan, do którego wszedł po zaproszeniu obcych.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy prędkość światła rzeczywiście jest tak duża?

UFO w Polsce. 44. rocznica wydarzeń w Emilcinie 

Istoty miały kazać mu się rozebrać, a następnie miały go zbadać przy pomocy urządzenia przypominającego połączone ze sobą talerzyki. Chciały go również poczęstować jedzeniem, Wolski jednak odmówił. Jak relacjonował Wolski, były dla niego uprzejme. Wychodząc z prostopadłościanu, powiedział: - do widzenia. Kiedy mężczyzna wrócił z rodziną i sąsiadami w miejsce zdarzenia, nikogo już nie było. Po latach, 15 października 2005, na pamiątkę w Emilcinie (woj. lubelskie) stanął pomnik UFO z napisem: "Prawda nas jeszcze zadziwi…". Nikt nie ma pewności na temat tego, co rzeczywiście stało się w Emilcinie. Nikomu nie udało się jednoznacznie potwierdzić, by rolnik kłamał. Według doniesień mieszkańców inne osoby również miały zobaczyć UFO. 

Nagranie o nazwie 'Gimbal' ujawnione przez amerykański Departament Obrony w 2015 pokazuje niezidentyfikowany obiekt zaobserwowany przez pilotówRząd USA ujawnił raport nt. UFO. Więcej pytań niż odpowiedzi

Naukowcy chcą wysłać kolejną wiadomość do istot pozaziemskich

Naukowcy wciąż próbują skontaktować się z istotami pozaziemskimi. Jak pisaliśmy w Gazeta.pl, tym razem badacze z różnych instytucji opracowali wiadomość zatytułowaną "A Beacon in the Galaxy", która zostanie wysłana przedstawicielom form żyjących w Drodze Mlecznej. Ich celem jest rozpoczęcie dialogu z innymi cywilizacjami niezależnie od tego, w jak dalekiej przyszłości się to stanie. 

Naukowcy z Uniwersytetu w Nottingham, zakładając, że życie na innych planetach może powstawać w podobny sposób jak na Ziemi, obliczyli, że w Drodze Mlecznej może istnieć ponad 30 aktywnie komunikujących się inteligentnych cywilizacji.

- W naszej galaktyce powinno być kilkadziesiąt aktywnych cywilizacji, jeżeli założymy, że na rozwinięcie się inteligentnego życia na danej planecie potrzeba około 5 miliardów lat, tak jak to było na Ziemi - stwierdził Christopher Conselice, profesor astrofizyki z Nottingham i jeden z autorów opracowania.

Krystian Ochman (Preselekcje 66. Konkursu Piosenki Eurowizji)Eurowizja 2022. Kiedy wystąpi Polska? Gdzie oglądać?

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: