UFO wylądowało w Polsce? Co się stało 44 lata temu w Emilcinie?

10 maja mija 44. rocznica wydarzeń w Emilcinie. Jan Wolski 10 maja 1978 roku miał spotkać na swojej drodze pozaziemskie istoty. Jest to jeden z najgłośniejszych przypadków związanych z doniesieniami o spotkaniach z UFO w Polsce.

Jan Wolski 10 maja 1978 roku, wracając do domu furmanką przez las, miał spotkać na swojej drodze dwie dziwne postacie o oliwkowych twarzach, skośnych oczach i wystających kościach policzkowych. Miały być ubrane w szare i białe kombinezony. Jak relacjonował, zobaczył także lśniący, unoszący się ok. 5 m nad ziemią prostopadłościan, do którego wszedł po zaproszeniu obcych.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy prędkość światła rzeczywiście jest tak duża?

UFO w Polsce. 44. rocznica wydarzeń w Emilcinie 

Istoty miały kazać mu się rozebrać, a następnie miały go zbadać przy pomocy urządzenia przypominającego połączone ze sobą talerzyki. Chciały go również poczęstować jedzeniem, Wolski jednak odmówił. Jak relacjonował Wolski, były dla niego uprzejme. Wychodząc z prostopadłościanu, powiedział: - do widzenia. Kiedy mężczyzna wrócił z rodziną i sąsiadami w miejsce zdarzenia, nikogo już nie było. Po latach, 15 października 2005, na pamiątkę w Emilcinie (woj. lubelskie) stanął pomnik UFO z napisem: "Prawda nas jeszcze zadziwi…". Nikt nie ma pewności na temat tego, co rzeczywiście stało się w Emilcinie. Nikomu nie udało się jednoznacznie potwierdzić, by rolnik kłamał. Według doniesień mieszkańców inne osoby również miały zobaczyć UFO. 

Naukowcy chcą wysłać kolejną wiadomość do istot pozaziemskich

Naukowcy wciąż próbują skontaktować się z istotami pozaziemskimi. Jak pisaliśmy w Gazeta.pl, tym razem badacze z różnych instytucji opracowali wiadomość zatytułowaną "A Beacon in the Galaxy", która zostanie wysłana przedstawicielom form żyjących w Drodze Mlecznej. Ich celem jest rozpoczęcie dialogu z innymi cywilizacjami niezależnie od tego, w jak dalekiej przyszłości się to stanie. 

Naukowcy z Uniwersytetu w Nottingham, zakładając, że życie na innych planetach może powstawać w podobny sposób jak na Ziemi, obliczyli, że w Drodze Mlecznej może istnieć ponad 30 aktywnie komunikujących się inteligentnych cywilizacji.

- W naszej galaktyce powinno być kilkadziesiąt aktywnych cywilizacji, jeżeli założymy, że na rozwinięcie się inteligentnego życia na danej planecie potrzeba około 5 miliardów lat, tak jak to było na Ziemi - stwierdził Christopher Conselice, profesor astrofizyki z Nottingham i jeden z autorów opracowania.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: