Komunia 2022. Ile dać do koperty? Jakie są zwyczajowe kwoty?

Z okazji pierwszej komunii świętej dzieci najczęściej otrzymują pieniądze. Jaka kwota powinna się znaleźć w kopercie? Które osoby powinny dać największy prezent?

Oprócz kopert z pieniędzmi popularnymi prezentami dla dzieci, które przyjęły pierwszą komunię są rowery, biżuteria, zegarki, smartfony oraz hulajnogi elektryczne. Jeśli jednak wolisz przekazać dziecku pieniądze, aby wspólnie z rodzicami zadecydowało na, co je przeznaczyć wyjaśniamy, jaka kwota będzie odpowiednia. 

Zobacz wideo 100 lat sukienek na komunię. Polskie gusta od 1915 roku

Komunia 2022. Ile dać do koperty? 

Nie istnieje żadna zasada mówiąca o tym, jaka kwota powinna znaleźć się w kopercie przekazanej dla dziecka, które przyjęło pierwszą komunię świętą. Jednak najczęściej przyjmuje się, że adekwatną kwotą jest 300-400 złotych. Część osób decyzje się także, na zakup upominki w postaci złotego krzyżyka, Biblii czy innego drobiazgu. Przyjęło się też, że najwięcej pieniędzy dają chrzestni - do około 1000 złotych. 

Pamiętajmy jednak, że w tym dniu nie prezenty są ważne, tylko sam akt przyjedziecie komunii świętej. Zanim wiec, zdecydujesz się przekazać dziecku dużą sumę pieniędzy lub wystawny prezent zastanów się, czy nie przyćmi samego przyjęcia komunii. 

Ksiądz (zdjęcie ilustracyjne) Ksiądz Jarosław P. nie żyje. Był skazany za pedofilię

Pierwsza komunia Święta. Co to za uroczystość?

Pierwsza komunia święta jest uroczystością kościelną, podczas której wierni, najczęściej dzieci uczące się w szkole podstawowej, po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, która pod postacią chleba symbolizuje ciało i krew Jezusa Chrystusa. Zanim jednak dzieci przystąpią do komunii, muszą poznać podstawowe prawdy wiary oraz rozumieć świętą transsubstancjację (przeistoczenie), która ma miejsce podczas mszy. W dniu pierwszej komunii świętej dzieci ubierają się w odświętne stroje lub zakładają alby. Dodatkowo, zanim dziecko przystąpi do komunii, musi mieć za sobą pierwszą spowiedź. 

Święcenia kapłańskie kleryków (zdjęcie ilustracyjne) Olsztyn. Hosianum bez święceń kapłańskich. "Ani jeden kandydat nie został"

Więcej o: