500 plus - do kiedy trzeba złożyć wniosek? Jak to zrobić?

Rodzice dzieci, którzy chcą zyskać świadczenie z programu "Rodzina 500 plus" w 2022 roku, powinni jak najszybciej złożyć wniosek o świadczenie finansowe. Do kiedy można składać wnioski o 500 plus? Jak to zrobić? Odpowiadamy.

Rodzice, którzy chcą pobierać 500 plus w okresie świadczeniowym od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r., mogą składać wnioski od początku lutego. Czas na składanie wniosków nieubłaganie się kończy. Jak złożyć wniosek o 500 plus? Do kiedy można to zrobić?

Świadczenie 500 plus. Do kiedy można złożyć wniosek?

Wniosek o świadczenie 500 plus można złożyć do końca kwietnia. Jeśli zdążymy zrobić to w tym terminie, pieniądze na konto otrzymamy do 30 czerwca 2022 roku. Przypominamy, że rodzice mogą złożyć wnioski o 500 plus wyłącznie drogą elektroniczną. Pieniądze trafiać będą prosto na konto rodziców. Jednocześnie nie ma możliwości, by wypłata następowała w gotówce.

Zobacz wideo 500 plus a dzietność. Czy program spełnia swoje zadanie?

Złożenie wniosku może odbywać się na trzy sposoby:

  • przez portal Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl;
  • za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS);
  • przy pomocy bankowości elektronicznej.

Spacer z golden retrieverami podczas 29. finału WOŚP.Co dobrego zdarzyło się w 2021 roku? Przypominamy same pozytywne wydarzenia

Ci rodzice, którzy mają problem ze złożeniem wniosku, mogą zgłosić się po pomoc do ZUS. Informacja o przyznaniu świadczenia znajdzie się w skrzynce odbiorczej na profilu PUE ZUS, również, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@atia.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.  

500 plus dla spóźnialskich. Co jeśli nie złożymy wniosku do końca kwietnia?

"Osoby, które złożą wniosek do 30 kwietnia br., otrzymają pierwszą wypłatę świadczenia do 30 czerwca 2022 r. W przypadku wniosków złożonych po tym terminie, ustalenie prawa do wypłaty świadczenia 500 + nastąpi w maksymalnym czasie do 3 miesięcy" - czytamy na gov.pl.

Kot Stepan uciekł z bombardowanego Charkowa. Ma nowy dom we FrancjiStepan swoim luzem bawił ludzi z całego świata. Potem przyszła wojna. "Nasz dom"

Rodzice, którzy złożą wniosek w maju, wypłatę świadczenia z wyrównaniem za czerwiec otrzymają do 31 lipca. Jeśli złożymy wniosek do końca czerwca, wypłatę z wyrównaniem otrzymamy na konto za czerwiec i lipiec do 31 sierpnia. Rodzice, którzy złożą wniosek po 30 czerwca, otrzymają świadczenie od miesiąca, w którym złożą wniosek.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: