Czy 2 maja jest wolne? Jak wypadają dni wolne w majówkę 2022?

W tym roku święto 1 maja wypada w niedzielę, kolejne święto obchodzimy 3 maja we wtorek. Czy w takim wypadku poniedziałek będzie dniem wolnym od pracy, czy zwykłym dniem roboczym? Sprawdziliśmy, czy w tym roku możemy liczyć na długi weekend.

W tym roku Święto Flagi wypada w poniedziałek. Dzień Flagi został wprowadzony dopiero w 2004 roku na mocy ustawy. Tego dnia obchodzimy również Dzień Polonii oraz Polaków za Granicą. Warto już teraz sprawdzić, czy możemy wtedy zaplanować odpoczynek lub dłuższy weekend, który w takim przypadku może rozpocząć się już w piątek 29 kwietnia.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

W tym roku Święto Flagi jest dniem pracującym

Niestety, w tym roku dzień 2 maja należy do zwykłych dni pracujących. Nie jesteśmy wtedy zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy. Jak się okazuje, z powodu tego, że dzień ustawowo wolny (1 maja) przypada w niedzielę, pracownikom nie przysługuje również dodatkowy dzień wolny do odbioru. Z tego przywileju możemy skorzystać tylko wtedy, gdy święto przypada w sobotę.

Apel obrońców MariupolaDramatyczny apel z Mariupola: Pozostało nam kilka dni, ile nie godzin. Błagamy

Uczniowie mogą skorzystać z dodatkowego dnia wolnego w poniedziałek 2 maja. Tym samym, osoby uczęszczające do szkół w tym roku będą miały dodatkowy dzień wolny, a więc w trakcie całego tygodnia wypadną im dwa dni lekcyjne (2 maja oraz 3 maja).

Jakie są przewidywania pogodowe na maj?

Według eksperymentalnej pogody długoterminowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej średnia miesięczna temperatura powietrza w maju może kształtować się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Synoptycy przekazują, że norma średniej temperatury powietrza z lat 1991-2020 w maju jest zbliżona do poprzedniej normy z lat 1981-2010.

Suma opadów atmosferycznych w Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej. W centrum kraju i na północnym zachodzie możliwa suma powyżej normy.

Emmanuel Macron i Marine Le PenWybory we Francji. Pogłębia się przepaść między Macronem a Le Pen

Więcej o: