Msza święta online w Wielki Piątek 2022. Gdzie obejrzeć transmisję z Drogi Krzyżowej w Watykanie? [LISTA]

W Wielki Piątek w kościołach nie jest odprawiana tradycyjna msza. Tego dnia jednak wierni mogą uczestniczyć w Drodze Krzyżowej, która upamiętnia śmierć Jezusa. Gdzie 15 kwietnia obejrzeć mszę online? Na którym kanale będzie transmisja Drogi Krzyżowej odprawianej przez papieża Franciszka?

Drugi dzień Triduum Paschalnego wypada 15 kwietnia. Jak wygląda nabożeństwo odprawiane w Wielki Piątek i gdzie oglądać mszę w internecie lub telewizji?

potrawy wielkanocne - zdjęcie ilustracyjne Potrawy wielkanocne - lista dań na Wielkanoc 2022

Wielki Piątek 2022 - msza online. Gdzie obejrzeć Drogę Krzyżową?

Wielki Piątek to dzień żałoby w Kościele katolickim, oznaczający mękę i śmierć Jezusa na krzyżu. To też jedyny dzień w roku, w którym nie odbywa się msza święta. Zamiast niej odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej, podczas której ma miejsce adoracja krzyża. Uczestnictwo w liturgii nie jest obowiązkowe. Wierni jednak często udają się tego dnia do kościołów i biorą udział w Drodze Krzyżowej.

Pisanki (zdjęcie ilustracyjne) Wielkanoc 2022. Jak pomalować pisanki? Pomysły na pisanki wielkanocne

Gdzie oglądać uroczystości związane z Wielkim Piątkiem 2022?

  • 15:30 - TVP3 - Droga Krzyżowa z Tych;
  • 16:00 - TVP 2 - Nabożeństwo wielkopiątkowe w Goleszowie;
  • 17:00 - TV Trwam - Liturgia Męki Pańskiej - Transmisja z Bazyliki św. Piotra w Watykanie;
  • 17:30 - TVP 1 - Triduum paschalne - Wielki Piątek;
  • 19:00 - TV Republika - Liturgia Męki Pańskiej.

Transmisji można szukać również w serwisie YouTube i na Facebooku wybranej parafii. Jedna z transmisji prowadzona jest przez Dominikanów o godzinie 18:40. 

 

Wielkanoc 2022. Droga Krzyżowa z Watykanu - gdzie i o której oglądać?

Droga Krzyżowa odprawiana przez papieża Franciszka po dwóch latach wróci do Koloseum. Sama uroczystość rozpocznie się o godzinie 21:15, jednak transmisje telewizyjne zaczną się nieco wcześniej.

  • 21:00 - TVP Polonia i TVP 1 - Droga Krzyżowa z udziałem papieża Franciszka - transmisja z Watykanu

Jak prezentuje się Wielkanoc 2022 w Watykanie? W Wielki Piątek papież odprawi też w bazylice św. Piotra nabożeństwo Męki Pańskiej. W Wielką Sobotę odprawiona zostanie przez Franciszka Msza Wigilii Paschalnej, a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - msza na placu Świętego Piotra. Po niej w południe papież wygłosi orędzie wielkanocne i udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi.

Zobacz wideo Czy papież powiedział coś o Putinie? Mina Andrzeja Dudy na to pytanie bezcenna
Więcej o: