Wielkanoc 2022. Jak pomalować pisanki? Pomysły na pisanki wielkanocne

Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. Najważniejszym symbolem świąt wielkanocnych są jajka i pisanki. Warto więc przygotować się na wykonywanie tych ozdób z wyprzedzeniem. Jak pomalować pisanki? Odpowiadamy.

Jajko, podobnie jak kurczak, jest symbolem nowego życia i odrodzenia. Oznacza zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią. W Wielkanoc, według tradycji, powinno się podzielić jajko na tyle części, ile jest osób przy świątecznym stole.

Wielkanoc. Jak barwić jaja?

Robienie pisanek to nie tylko symbol świąt wielkanocnych, ale też doskonała atrakcja dla dzieci. Pisanki możemy robić na wiele sposobów, wykorzystując do tego różnorodne materiały. Mogą być to gotowe naklejki czy farby. Są również domowe sposoby na przygotowywanie pisanek.

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor pokazuje, jak przystroić dom na święta

Wielkanoc 2022. Jak zrobić pisanki?

Jednym z najprostszych sposobów na zrobienie pisanek jest pomalowanie jaj na różne kolory. Można do tego wykorzystać barwniki, które przed świętami wielkanocnymi są dostępne niemal w każdym sklepie, lub postawić na farby. Barwniki rozpuszczamy w wodzie, np. w wysokiej szklance, a następnie wkładamy do nich jajko. Po wystudzeniu i wyschnięciu warto natłuścić je olejem, by pięknie błyszczały.

Spacer z golden retrieverami podczas 29. finału WOŚP.Co dobrego zdarzyło się w 2021 roku? Przypominamy same pozytywne wydarzenia

Pisanki można zrobić również domowymi sposobami. Wystarczy zagotować w garnku wodę z łupinami od cebuli. Najlepiej sprawdzi się cebula czerwona, która pokoloruje jajka na fioletowo, żółta - na delikatny żółto pomarańczowy kolor. Z kolei korzystając z czerwonej kapusty, możemy zabarwić pisanki na kolor niebieski.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Lany Poniedziałek (zdjęcie ilustracyjne)Lany Poniedziałek 2022. Za co można dostać mandat w śmigusa-dyngusa?

Niezwykle modne jest również ubieranie jajek w wianek z bukszpanu i dorysowywanie im flamastrem buziek. To prawdziwy hit instagrama! Osoby, które mają umiejętności plastyczne, często decydują się też na pisanki-wydrapywanki. Pięknie prezentują się na świątecznym stole.

Więcej o: