Pełnia Księżyca w kwietniu 2022. Kiedy wypada pełnia Różowego Księżyca?

Pełnia księżyca w kwietniu będzie wyjątkowa. Zjawisko Różowego Księżyca zaobserwujemy tuż przed Wielkanocą. Kiedy wypada pełnia Różowego Księżyca? Odpowiadamy.

Pełnia księżyca to faza, w której naturalny satelita ziemi znajduje się w opozycji do Słońca. Od wieków ludzie wierzyli, że jego transformacje mają duży wpływ na przyrodę i człowieka, dlatego zgodnie z cyklem zbierali plony i zioła, sadzili rośliny czy wykonywali zabiegi pielęgnacyjne. Kiedy wypada pełnia Różowego Księżyca?

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Najciekawsze odkrycia kosmiczne ostatnich lat

Pełnia Księżyca. Kiedy pełnia Różowego Księżyca?

Pełnia Różowego Księżyca wypada w sobotę 16 kwietnia 2022 o godzinie 20:57. Warto podkreślić, że kwiecień to jeden z ostatnich miesięcy, kiedy będzie można zobaczyć naturalnego satelitę ziemi, zanim na półkuli północnej zacznie obowiązywać lato. Lepsza widoczność zjawiska jest poza miastem, gdzie dociera mniej sztucznego światła, które zdecydowanie zakłóca nasze doznania optyczne podczas obserwacji nieba.

Następna pełnia będzie w poniedziałek 16 maja. Jest zwykle nazywana Księżycem Kwiatowym.

Pełnia Różowego Księżyca. Znaczenie

Podczas gdy Słońce jest najważniejszym źródłem, które synchronizuje rytmy dobowe, to naturalny satelita stymuluje nocną aktywność. Skąd wzięła się nazwa Różowego Księżyca? W Stanach Zjednoczonych od prawie wieku wiele osób nazywa ciała niebieskie tradycyjnymi przydomkami używanymi przez plemiona rdzennych Amerykanów. Kwietniowa pełnia była oznaką nadejścia wiosny, o czym świadczyły wcześnie zakwitające, różowe dzikie kwiaty. W innych kulturach określa się ją pełnią Kiełkującej Trawy, Jajeczną lub Rybną.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: