Wielkanoc 2022. Ile będzie dni wolnych od pracy? Kiedy wziąć urlop? [KALENDARZ]

Kiedy najkorzystniej wziąć urlop, żeby przedłużyć sobie wielkanocny długi weekend? Jak zaplanować dni wolne? Podpowiadamy.

Wielkanoc to najważniejsze święto w tradycji chrześcijańskiej, upamiętniające śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest świętem ruchomym, które przypada zawsze w niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca, czyli po 21 marca.

Zobacz wideo Dlaczego Wielkanoc nie ma stałej daty?

Wielkanoc 2022. Kiedy najlepiej wziąć urlop? Do kiedy trwa przerwa od szkoły?

W 2022 roku święta wielkanocne wypadają 17 i 18 kwietnia. Niedziela Wielkanocna i Poniedziałek Wielkanocny są dniami ustawowo wolnymi od pracy. Warto skorzystać z okazji do wydłużenia sobie weekendu. Dla osoby, która nie pracuje w soboty, korzystnie byłoby wziąć czterodniowy urlop od 19 do 22 kwietnia (wtorek-piątek). Dzięki temu świąteczny odpoczynek potrwa aż dziewięć dni.

Uczniowie świąteczną przerwę od nauki zaczynają już w Wielki Czwartek 14 kwietnia. Do szkoły wrócą dopiero w środę 20 kwietnia. Czeka ich zatem sześć dni wolnego.

Nie masz urlopu na Wielkanoc? Nic straconego, bo Majówka to kolejna okazja na długie wolne

Jeśli jednak nie uda się wziąć urlopu po świętach Wielkiej Nocy, warto zachować go na Majówkę. Wtedy najlepiej wziąć dzień wolnego w sobotę 30 kwietnia i jeszcze jeden w poniedziałek 2 maja (wypadający wówczas Dzień Flagi RP nie jest wolny od pracy). W ten sposób można zapewnić sobie czterodniową Majówkę. A jeśli pokusimy się o wolne także od środy 4 do piątku 6 maja, to znowu czeka nas dziewięć dni wolnego.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: