Dzień bez plecaka. Na czym polega ten dzień? Najbardziej kreatywne pomysły uczniów

Dzień bez plecaka coraz częściej pojawia się w szkołach w całym naszym kraju, zwyczaj ten przywędrował do nas z USA. W tym dniu uczniowie prześcigają się w kreatywności, osiągając jej wyżyny. Na czym polega dzień bez plecaka? Odpowiadamy.

Dzień bez plecaka to niezwykle wesoły dzień. Uczniowie bardzo chętnie dzielą się jego przebiegiem w swoich szkołach w mediach społecznościowych i podrzucają sobie wzajemnie pomysły na obchody dnia bez plecaka.

Zobacz wideo Cleo była słaba z fizyki. Znalazła sposób, jak podciągnąć sobie ocenę. Nietypowy

Dzień bez plecaka. Na czym polega? Kiedy wypada?

Dzień bez plecaka to jeden wybrany przez uczniów dzień, w którym wybierają się do szkół bez plecaka. Nie oznacza to jednak, że w tym dniu mogą nie przynieść ze sobą podręczników i zeszytów. Wręcz przeciwnie! Muszą wykazać się swoją kreatywnością i spakować je do wybranych przez siebie przedmiotów - z jednym zastrzeżeniem - nie mogą być to szkolne plecaki.

W wielu szkolnych placówkach również nauczyciele decydują się na wzięcie udziału w zabawie. Nie przynoszą więc ze sobą aktówek, torebek, czy plecaków. Dzień bez plecaka nie ma jednej z góry ustalonej daty - wyznaczana jest indywidualnie w każdej placówce, która bierze udział w zabawie. 

Dzień bez plecaka w polskich szkołach. Najciekawsze pomysły uczniów

No backpack day, czyli dzień bez plecaka, przywędrował do nas z Ameryki. Zazwyczaj obchodzi się go wiosną. I choć za oknami możemy zaobserwować padający śnieg, to kalendarzowa wiosna pozwala uczniom na odrobinę szaleństwa.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Dzień bez plecaka opanował media społecznościowe. Uczniowie prześcigają się we wstawianiu zdjęć i nagrań z tego dnia. Jak można się przekonać, w celu zastąpieniu plecaka posłużyć może dosłownie wszystko: walizka, skrzynka na narzędzia, taczka,  chlebak, sklepowy wózek bądź dla dzieci czy lalek, betoniarka, skrzynka po szklanych butelkach, reklamówka foliowa ze znanej sieciówki, a nawet trumna! To jednak nie wszystko.

Najwięcej filmów, pokazujących jak wygląda ten dzień w polskich szkołach, znajdziemy na Tik Toku. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

Więcej o: