Prima Aprillis 2022. Pomysły na żarty, kawały i psikusy [LISTA POMYSŁÓW]

Prima Aprilis to dzień, w którym wszyscy sprawiamy sobie drobne psikusy. Jeśli nadal nie masz pomysłu, jak nabrać swoich bliskich, przedstawiamy kilka pomysłów.
Zobacz wideo Księżna Kate spróbowała swoich sił w muzyce elektronicznej. William pękał ze śmiechu

Nadszedł ulubiony dzień w roku wszystkich dowcipnisiów. Drobne psikusy mogą pomóc rozładować atmosferę w domu, pracy czy najbliższym środowisku. Ważne jednak, by kawały śmieszyły nie tylko ciebie, ale także drugą stronę. Jeśli nie masz pewności, czy żart faktycznie zostanie doceniony, lepiej się wstrzymaj i wybadaj sytuację. Pamiętaj, że każdy ma inne poczucie humoru, a także granice. To, co śmieszy ciebie, ktoś inny może uznać na przykład za wyraz braku taktu.

Prima Aprilis. Czym jest to święto? Kiedy wypada?Prima Aprilis. Czym jest to święto? Kiedy wypada i jak je obchodzimy?

1. Sól zamiast cukru, cukier zamiast soli

To dość znany dowcip, jednak jeśli nie korzystasz z niego zbyt często, nadal możesz zaskoczyć swoich bliskich. Wystarczy, że podmienisz zawartość cukiernicy z zawartością solniczki. O ile posolenie kawy faktycznie może być dość przewidywalne tego dnia, o tyle nikt raczej nie będzie się spodziewał, że posłodzi obiad. 

2. "Prezenty" niespodzianki 

Pamiętasz ten odcinek "The Office", w którym Jim opakował w papier prezentowy wszystkie rzeczy Dwighta? Później co prawda okazało się, że na tym kawał się nie skończył, jednak w Prima Aprilis opakowanie rzeczy współpracownika, przyjaciela czy brata zdecydowanie wystarczy. Możliwości jest wiele - możesz, tak jak Jim, użyć papieru prezentowego lub pójść w wersję budżetową, korzystając ze zwykłego papieru do pakowania. Jeśli jednak masz pod ręką folię lub folię bombelkową, one także doskonale sprawdzą się w tym zadaniu. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Andrzej Duda. Zdjęcie ilustracyjne"Przeważyła chęć oczekiwania na telefony". Były szef protokołu o nabraniu Dudy

3. "Zawieszony" komputer

Wystarczy, że zrobisz zrzut ekranu komputera bliskiej osoby, a wszystkie ikony ukryjesz w jednym folderze. Kiedy następnie wykorzystasz zrobiony screen jako tapetę, druga osoba będzie myślała, że komputer się zawiesił.

4. Powrót do przyszłości

Przestaw wszystkie zegary i zegarki w domu o jedną godzinę do przodu. W tym roku Prima Aprilis wypada w piątek, a więc w dzień powszedni. Wiele osób może więc w pierwszym momencie po przebudzeniu pomyśleć, że spóźniło się na planowane zajęcia. 

Więcej o: