Konferencja ws. zniesienia obowiązku maseczek już w czwartek 24 marca. O której się odbędzie?

Wiceminister zdrowia przekazał, że na czwartek 24 marca zaplanowana została konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Minister zdrowia ma na niej ogłosić m.in. postanowienia dotyczące obowiązku noszenia maseczek.

W środę Waldemar Kraska powiedział w Sejmie, że w czwartek 24 marca planowana jest konferencja odnośnie dalszych działań w sprawie epidemii koronawirusa. W briefingu ma wziąć udział Adam Niedzielski.

Zobacz wideo Elżbieta Witek wykluczyła posłów Konfederacji z obrad Sejmu. Uparcie odmawiali założenia maseczek

Konferencja ws. zniesienia obowiązku maseczek - o której się odbędzie?

Konferencja Adama Niedzielskiego odbędzie się w czwartek 24 marca o godzinie 8:45. Zgodnie z zapowiedziami, na konferencji zostaną przedstawione rozwiązania dot. rezygnacji z noszenia maseczek. Z doniesień medialnych wynika, że obowiązek ten zostałby zniesiony jeszcze w marcu. Rekomendacja ministra zdrowia, która zostanie przedstawiona, posiada jednak jedną modyfikację. 

Obowiązek noszenia maseczek może zostać zniesiony, jednak rząd chce pozostawić "wentyl bezpieczeństwa", który umożliwi powrót do tego obowiązku. Poza tym wydane zostaną zalecenia, dotyczące noszenia maseczek w przypadku przeziębienia czy choroby.  

- Najlepszym przykładem jest grypa, kiedy prawie dwu- czy trzykrotnie została zmniejszona ilość przypadków właśnie dlatego, że nosiliśmy maseczki - mówił Waldemar Kraska.

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Lekarze o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek. "Ja bym poczekał miesiąc, dwa"

A co sądzą lekarze o pomyśle resortu zdrowia? - Ja bym poczekał miesiąc, dwa. Poczekałbym, bo mamy ok. 10 tys. potwierdzonych zakażeń, ok. 100 zgonów dziennie. Sytuacja się nie zmienia od kilku miesięcy. Mamy szóstą falę w Europie Zachodniej, mamy niewątpliwie kryzys jeśli chodzi o sprawę uchodźców, związany z małą liczbą osób wyszczepionych w Ukrainie, nie za dużą liczbę szczepień w Polsce, bardzo dużą migrację wewnątrz kraju, mamy też punkty recepcyjne, które siłą rzeczy nie będą miejscami super higieny i "epidemiologicznie czystymi" - powiedział dr Michał Sutkowski w rozmowie z WP.pl.

Więcej w artykule poniżej. 

Więcej o: