Wielkanoc w górach. Który kierunek wybrać, aby potem nie żałować?

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a Polacy coraz chętniej decydują się na wyjazd w tym okresie. Szczególną popularnością cieszą się polskie góry, gdzie miejsca noclegowe znikają jak świeże bułeczki.

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a Polacy coraz chętniej decydują się na wyjazd w tym okresie. Szczególną popularnością cieszą się polskie góry, gdzie miejsca noclegowe znikają jak świeże bułeczki. Skąd jednak wiedzieć, który kierunek wybrać, aby najlepiej się bawić? Przygotowaliśmy kilka propozycji dla turystów.

Zakopane lub Karpacz na Wielkanoc? Lepiej spieszyć się z rezerwacjami

Zakopane od lat króluje pod względem liczby odwiedzających turystów. Szczególnie po dwóch latach kryzysu wywołanego pandemią COVID-19, spragnieni wyjazdów Polacy biją rekordy frekwencji w Tatrach. Dlatego jeżeli ktoś planuje wielkanocny wypad pod Giewont, musi pospieszyć się z rezerwacją noclegu.

Wolne w 2022 r. Jak zaplanować urlop?Dni wolne od pracy w 2022 r. Jak zaplanować urlop, by zyskać najwięcej wolnego?

Miasto dzięki swojej lokalizacji i dobrej komunikacji jest znakomitą bazą wypadową w Tatry. W pobliżu swój początek mają szlaki na Giewont czy Czerwone Wierchy. Turyści mogą skorzystać również z kolei linowej na Kasprowy Wierch, startującej z pobliskich Kuźnic.

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również Karpacz, zlokalizowany w sercu Karkonoszy. Prowadzi stamtąd szlak na najwyższy szczyt w okolicy, Śnieżkę. Symbolem miasta jest kościół Wang - unikatowy zabytek skandynawskiej architektury sakralnej z XII w.

Oba kierunki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród polskich turystów, dlatego konieczne jest zarezerwowanie noclegu wcześniej.

Jak uniknąć tłumów na wielkanocnym wyjeździe?

Jeżeli chcemy jednak zaznać ciszy i spokoju w tym świątecznym okresie, dobrym pomysłem będzie wybór mniej popularnych kierunków. Chociaż są one znacznie rzadziej wybierane przez turystów, w niczym nie ustępują atrakcyjnością najpopularniejszym kurortom.

BieszczadyW Bieszczady z dziećmi. Te cztery miejsca sprawią, że stracicie dla nich głowę

Dobrym pomysłem dla osób, które chcą uniknąć tłumów będą Beskidy, ze swoimi głównymi ośrodkami w Żywcu, Wiśle, czy Szczyrku. Entuzjaści mniejszych miejscowości chętnie odwiedzą również Istebną czy Węgierską Górkę.

Wciąż niedocenianym kierunkiem są z pewnością, Góry Świętokrzyskie, które obok Sudetów, są jednym z najstarszych łańcuchów górskich w Europie. Chociaż są one stosunkowo niskie, to z pewnością nadrabiają urodą i są znakomitym wyborem na rodzinny wyjazd.

Więcej wiadomości o polskich górach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: