Bon turystyczny 2022. Do kiedy jest ważny? Jak go aktywować?

Bon turystyczny w wysokości 500 złotych przysługuje każdemu dziecku. Rodziny otrzymują więc bony niezależnie od liczby posiadanych dzieci. Pieniądze z bonów turystycznych trzeba obowiązkowo przeznaczyć na wyjazd z małoletnimi - i to w odpowiednim terminie. Do kiedy jest ważny bon turystyczny?

Polski bon turystyczny, nazywany też po prostu bonem turystycznym, a nawet 500 plus na wakacje, obowiązuje od sierpnia 2020 roku. Przysługuje każdemu dziecku i wynosi 500 złotych. Polski bon turystyczny został wprowadzony, aby wesprzeć branżę turystyczną w trudnym czasie pandemii.

Zobacz wideo Uroczy gest policjantów. W przebraniach rozdawali zabawki ukraińskim dzieciom

Polski bon turystyczny 2022. Do kiedy jest ważny?

Początkowo bon turystyczny na wakacje miał obowiązywać od sierpnia 2020 roku do marca 2022 roku. Wielu rodziców nie zdążyło jednak skorzystać z tego świadczenia, więc rząd zdecydował się na przedłużenie bonu. Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Zadecydowano, że ważność kodu obowiązywać będzie do końca września 2022 roku. Gdy ten termin upłynie, wykorzystanie pieniędzy z bonu turystycznego nie będzie możliwe.

Karnawał w Wenecji powrócił i przyciąga tłumy. Do miasta przybyło 69 tys. turystów [ZDJĘCIA]Karnawał w Wenecji powrócił i przyciąga tłumy [ZDJĘCIA]

Bon turystyczny 2022. Jak go aktywować?

Polskim Bonem Turystycznym możemy opłacić m.in. nocleg dziecka, bilety wstępu czy półkolonie. Jak aktywować bon turystyczny, by móc dokonać nim płatności?

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Aby uzyskać bon turystyczny, nie trzeba wcześniej składać wniosku. Bon turystyczny można aktywować w systemie teleinformatycznym ZUS (PUE ZUS - Platformie Usług Elektronicznych ZUS). Aby to zrobić, należy wejść do zakładki "Ogólny", następnie "Polski Bon Turystyczny", a później "Aktywuj Bon". Tam należy wypełnić krótki wniosek o świadczenie. W przypadku, gdy osoba, która jest uprawniona do bonu turystycznego, nie widzi tej zakładki w PUE ZUS, powinna złożyć podpisany wniosek o to świadczenie do Polskiej Organizacji Turystycznej.

List do mediów Ołeny ZełenskiejOłena Zełenska: Ta wojna toczy się przeciwko ludności cywilnej

Bon turystyczny wysyłany jest na wskazany we wniosku adres mailowy bądź numer telefonu. Aby go zrealizować, wystarczy okazać go podczas zakupu usługi. Co ważne, bonem można płacić wielokrotnie - do momentu wykorzystania 500 złotych.

Więcej o: