Co pyli w marcu? Informacje dla alergików [Kalendarz pyleń]

Będąc alergikiem warto znać aktualną prognozę pyleń w poszczególnych miesiącach. Co w tym miesiącu szczególnie sa się we znaki alergikom? Sprawdźmy, które alergeny w marcu są najsilniesze.
Zobacz wideo Joanna Opozda: Mój wygląd zszedł na drugi plan. Najważniejsze jest zdrowie dziecka

Wbrew pozorom, rośliny pylą cały rok, a osoby zmagające się z alergią powinny regularnie sprawdzać, które z alergenów w danym miesiącu mają największe natężenie. Zobacz, co kwitnie i pyli w marcu. Sezon na pylenie zaczyna się wiosną i trwa aż do lata, to właśnie wtedy kwietnie najwięcej roślin, kwiatów i traw, które sprawiają niemały problem osobom szczególnie wrażliwym na ich obecność w naszym środowisku. Pamiętajmy, że jeśli zmagamy się z problemem alergii lub podejrzewamy ją u siebie, powinniśmy zasięgnąć rady lekarza alergologa i sprawdzić, na jakie czynniki jesteśmy uczuleni.

Julia Kamińska po rozstaniu pracuje z Piotrem Jaskiem. Jest winna mu pieniądzeJulia Kamińska po rozstaniu pracuje z Piotrem Jaskiem. Jest winna mu pieniądze

Alergia. Co najbardziej pyli w marcu? Jakie są najczęstsze objawy?

W marcu pyli przede wszystkim: leszczyna, olsza, topola, Cladosporium (są to grzyby pleśniowe, których zarodniki przenoszone są przez wiatr) oraz Alternari (to grzyby pleśniowe). Powoli zaczyna się także sezon pylenia brzozy, na którą reaguje duża część alergików. 

Alergia - jak sobie radzić?

Jeśli podejrzewacie u siebie alergię, pamiętajcie, że do najczęstszych objawów alergii na kwiaty, trawy i inne rośliny należą: kichanie, wodnisty katar, swędzące i łzawiące oczy. Część osób skarży się także na zwiększoną senność i zmęczenie. W aptekach znajdziemy wiele leków, dostępnych także bez recepty, które pomogą złagodzić męczące objawy. Obecnie możemy skorzystać z metody odczulania, w niektórych przypadkach lekarz może zadecydować o immunoterapii alergenowej, która jest jedyną kuracją faktycznie leczącą alergię.

John Wheeler przed śmierciąDoradzał trzem prezydentom USA. Zmarł nagle. Żona: To zaplanowali zawodowcy

Więcej o: