Prima aprilis 2022. Jaki dowcip zrobić z tej okazji? Kilka łatwych pomysłów

W prima aprilis zgodnie z tradycją robimy sobie wzajemnie żarty, wprowadzamy w błąd, nabieramy kogoś. W tym dniu musimy zachować szczególną ostrożność, bo nawet w mediach pojawiają się często nieprawdziwe, ale nieszkodliwe informacje, których celem jest wywołać na twarzy uśmiech. Nie masz pomysłu na dowcipy? Podpowiadamy.

Prima aprilis obchodzimy każdego roku 1 kwietnia, żartując i wprowadzając ludzi w błąd bez żadnych konsekwencji. Skąd wziął się ten zwyczaj? Są dwie teorie. Jedna mówi, że wywodzi się on ze świąt rzymskich - z uroczystości, podczas której proszono boginię urodzaju Cererę o urodzajny miesiąc. 

Zobacz wideo Agora Muzyka Showcase. Artyści ujawnili swoje plany muzyczne na nadchodzące miesiące.

Natomiast druga, że wywodzi się ze święta na cześć bożka śmiechu i wesołości. Nie masz pomysłu na sprawienie komuś dowcipu w prima aprilis? Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy kilka z nich, które zostaną odebrane przez "ofiary" z przymrużeniem oka.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Prima aprilis 2022. Najlepsze żarty z tej okazji

Klasycznym żartem na prima aprilis jest zamiana cukru w cukierniczce na sól. Możesz też włożyć rodzynek do pasty do mycia zębów. Będzie udawał robaka. Osoba, która rano ją wyciśnie na swoją szczoteczkę, nieźle się zdziwi. 

Góry ŚwiętokrzyskieWielkanoc w górach. Który kierunek wybrać, aby potem nie żałować?

Żartem, którym można równocześnie nabrać wszystkich domowników, jest zmiana godziny na zegarach - wystarczy przesunąć czas np. o godzinę w dowolną stronę. Pamiętaj jednak, aby wcześniej upewnić się, czy ktoś z domowników nie ma tego dnia ważnej sprawy do załatwienia, która wymaga punktualności. 

Możesz ugotować na twardo wszystkie jaja, jakie trzymamy w lodówce, a następnie poprosić kogoś o zrobienie jajecznicy. Możesz też powiedzieć o surowym jajku, że zostało ugotowane. Kiedy osoba, która zasiądzie do stołu, będzie chciała je obrać… na pewno się zdziwi.

Zadzwoń do osoby, którą masz zamiar wkręcić z nieznanego numeru. Udawaj, że chcesz się dodzwonić do kogoś innego albo powiedz, że ma zalaną piwnicę. 

Uchodźcy (zdjęcie ilustracyjne)Ustawa o pomocy Ukraińcom. Gdzie złożyć wniosek o refinansowanie pobytu?

Więcej o: