Tłusty czwartek 2022. Ile kalorii ma jeden pączek? Co zrobić, żeby spalić nadmiar kalorii?

Przed nami tłusty czwartek, a to oznacza, iż będziemy zajadać się faworkami, pączkami i innymi słodkościami. Niektórzy zapewne chcieliby uniknąć nadmiaru kalorii przyjętych tego dnia. Dlatego przedstawiamy kilka najlepszych sposobów "na spalenie pączka".

W tym roku tłusty czwartek przypada na 24 lutego. Przyjęło się, że tego dnia każdy powinien zjeść pączka, bo to przynosi szczęście. Wedle tradycji, dozwolone jest objadanie się bez ograniczeń, a kalorie nie mają najmniejszego znaczenia, przynajmniej dla większości. Nie wszyscy potrafią o nich zapomnieć lub też po prostu nie chcą. Dlatego przygotowaliśmy listę najlepszych sposobów "na spalenie pączka". 

Zobacz wideo Galaktyczne, kolorowe, pyszne - najlepsze pączki i donaty na tłusty czwartek

Tłusty czwartek. Ila kalorii ma jeden pączek?

Pączki są smażone na głębokim tłuszczu, dlatego są to swego rodzaju bomby kaloryczne. Przeciętny pączek z marmoladą zawiera około 300 kcal. Jeśli ma dodatek lukru lub cukru pudru, to będzie około 350 kcal. Dużo bardziej kaloryczne są pączki z czekoladą lub podobnym tego typu nadzieniem. Mogą one mieć nawet od 450 do 500 kcal. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

faworki? Nazywane są one również chruścikami i też smaży się je na głębokim tłuszczu. W tym przypadku trzeba jeszcze bardziej uważać, ponieważ jak się zacznie, to już nie można skończyć. Jest to tym bardziej niebezpieczne, że jeden faworek ma od 80 do 90 kcal. Dlatego zjedzenie teoretycznie niewielkiej ilości, czyli np. pięciu faworków, to przyjęcie 400-450 kcal, czyli równowartości jednego pączka. 

Jak spalić jednego pączka? Jest na to kilka dobrych sposobów

Dla osób lubiących aktywność fizyczną polecamy bieganie. 20 minut truchtu powinno pozwolić nam na pozbycie się kalorii jednego pączka. Ci, którzy nie przepadają za bieganie, mogą wybrać się na godzinny spacer, a wyjście z drugą osobą lub psem z pewnością sprawi, że ten czas minie wyjątkowo szybko. W związku z otaczającą nas aurą znakomitym pomysłem będzie również wyjście na łyżwy. Pół godzinki wystarczy, aby spalić kalorie po jednym pączku.

Osobom nie lubiącym, lub niemającym w Tłusty Czwartek na wieczorne wyjście z domu rekomendujemy czynności, które wcale nie wymagają wielkich nakładów sił. Jeśli macie zamiar zostać w swoich czterech kątach, to może warto wówczas trochę posprzątać? Wystarczy np. solidnie, 50-minutowe odkurzanie. Jeśli nie to, można spróbować pisania na komputerze przez 2 godz., albo rozmowy 2,5-godzinnej rozmowy telefonicznej

Jeśli ktoś lubuje się w długich kąpielach, to też jest znakomity pomysł na pozbycie się kalorii. Jednego pączka można spalić podczas 180-minutowej kąpieli, ale uprzedzamy, jeśli zamierzacie tak długo zająć łazienkę, to lepiej uprzedzić o tym współlokatorów. Jeśli żadna z tych podpowiedzi Was nie zachwyca, to polecamy także... seks. Tak, uprawianie miłości z drugą osobą przez godzinę sprawi, iż spalimy w całości jednego pączka i na dodatek spędzimy w wyjątkowo przyjemny sposób. 

Więcej o: