PIT za 2021 rok. Ulga na internet. Kto może z niej skorzystać? Ile można zyskać?

Już wkrótce minie wyznaczony czas na uzupełnienie deklaracji podatkowych za 2021 rok. Najpopularniejszą z ulg jest ulga na internet. Kto może z niej skorzystać? Ile można na tym zyskać?

Jedną z najpopularniejszych ulg podatkowych, z których można skorzystać podczas rozliczania z fiskusem, jest ulga na internet. By móc jednak liczyć na odliczenie od podatku kosztów za korzystanie z internetu, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Zobacz wideo Polski Ład. Czy rozliczanie się z małżonkiem się opłaca? [Q&A]

Ulga na internet 2022. Jak z niej skorzystać?

Z ulgi na internet można skorzystać tylko dwa razy, w ciągu dwóch następujących po sobie lat podatkowych. Aby móc to zrobić, należy posiadać dokument potwierdzający poniesiony wydatek - muszą znajdować się na niej dokładne kwoty (stwierdzające poniesienie faktycznego wydatku, a nie tylko zamówienie usługi), a także dane sprzedawcy oraz nabywcy. W celu odliczenia kwoty za internet należy wypełnić formularz PIT/0.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Osoby, które korzystają z internetu w telefonie komórkowym lub w przypadku gdy internet stanowi część pakietu np. z telewizją, również mogą odliczyć użytkowanie Internetu od podatku. Warto pamiętać jednak, że na rachunku musi być wyszczególniona kwota rachunku wyłącznie za internet.

Karnawał w Wenecji powrócił i przyciąga tłumy. Do miasta przybyło 69 tys. turystów [ZDJĘCIA]Karnawał w Wenecji powrócił i przyciąga tłumy [ZDJĘCIA]

Ulga nai internet. Kto może z niej skorzystać? Ile wynosi?

Z tytułu użytkowania internetu podatnik może odliczyć od dochodu maksymalnie 760 zł rocznie. W przypadku małżeństw kwota ta z kolei jednak dwukrotnie wyższa i wynosi do 1520 zł.

Podatki (zdjęcie ilustracyjne)PIT. Ulga na internet 2022. Dla kogo? Jak z niej skorzystać?

Ulgę na internet mogą odliczyć osoby, które rozliczają się przy pomocy formularzy:

  • PIT-28 - dla osób, które rozliczają się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • PIT-36 - dla podatników, którzy korzystają ze skali podatkowej (pod warunkiem, że opłaty za internet nie zostały uwzględnione w poniesionych kosztach),
  • PIT-37 - dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej.
Więcej o: