Meksyk. Chmara martwych ptaków spadła na ulicę. Władze zapowiedziały sekcje [WIDEO]

Do sieci trafiło szokujące wideo, na którym chmara ptaków spada na ziemię w Chihuahua w Meksyku. Sprawę wyjaśniają władze miasta.
Zobacz wideo Po co Putinowi destabilizacja sytuacji na Ukrainie? Poseł Zalewski tłumaczy

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 7 lutego w Chihuahua w północno-zachodnim Meksyku. Media obiegło nagranie z kamery monitoringu miejskiego, która zarejestrowała setki rozbijających się o ziemię ptaków. W jednej chwili ulicę pokryło stado kosów żółtogłowych.

 

Jak podaje Polsat, podobny incydent miał miejsce w tym miesiącu w Wielkiej Brytanii w Pembrokeshire. Pojawiły się sugestie, że  może być to związane z działalnością pobliskiej fabryki.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Ukraiński żołnierz (zdjęcie ilustracyjne)Ponad 60 proc. Polaków uważa, że rosyjska inwazja na Ukrainę jest prawdopodobna [SONDAŻ]

Chmara martwych ptaków spadła na ulicę. Co było przyczyną?

O tej porze roku kosy żółtogłowe migrują z Kanady na południe Meksyku, gdzie klimat jest dla nich korzystniejszy. Zaczynają wtedy okres zimowania. Co było przyczyną masowych zgonów ptaków w Chihuahua? Weterynarz stwierdził, że śmierć może być wynikiem porażenia prądem, albo przez wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza. Jak podaje lokalny portal El Heraldo, władze zapowiedziały sekcje zwłok.

Niemcy. Dzik zdemolował salon, a potem odpoczywał na kanapie. Nietypowa interwencja policjiDzik zdemolował salon, a potem odpoczywał na kanapie. Wypuścili go policjanci

Więcej o: