Kwiaty na walentynki 2022 - jaka jest ich symbolika? Do wyboru mamy nie tylko czerwone róże

Kwiaty to nieodzowny element walentynek. Piękny bukiet jest doskonałym prezentem dla naszej drugiej połówki. Najczęstszym wyborem są czerwone róże, ale nie dla wszystkich są one ulubionym kwiatem, a wybór jest przecież szeroki. Na jakie inne kwiaty warto zwrócić uwagę?

Czerwona róża, to kwiat kochanków. Oznacza trwałą namiętność, szczerą miłość oraz odwagę i pożądanie. Do Europy została sprowadzona z Chin około 1800 roku. Jak symbol gorącego i trwałego uczucia wydaje się być idealnym wyborem na walentynkowy prezent, ale jest wiele innych pięknych kwiatów godnych uwagi. 

Zobacz wideo Martyna Wojciechowska uderzona przez samochód w Bejrucie

Nie tylko czerwona róża. Jej pozostałe kolory są równie piękne, podobnie jak inne kwiaty

Jeśli decydujemy się na róże, to warto również zwrócić uwagę na inny kolor niż czerwony. Biała róża symbolizuje szlachetne uczucia i niewinność, natomiast różowa - sympatię i przyjaźń. Kupując herbaciane róże, możemy okazać sympatię i wdzięczność, a w symbolice pomarańczowej róży kryje się też fascynacja i pożądanie.

Jednym z bardziej wyróżniających się kwiatów są lilie. Kwiat ten oznacza czystość i poważne zamiary wobec adorowanej osoby oraz jak najlepsze życzenia. Ponadto lilia w sypialni podobno wyostrza zmysły, dlatego wydaje się być to naprawdę dobry pomysł na bukiet walentynkowy. 

Z pewnością znakomitym wyborem dla osób wracających z sentymentem do czasów PRL będą goździki, które są nierozerwalnie kojarzone z tą epoką. Czerwone goździki to miłość, ale również tęsknota, podziw i wdzięczność. Biały goździk oznacza, że mamy czyste intencje. Szerokim łukiem należy za to omijać goździków żółte, ponieważ mają one oznaczać pogardę.

?Sofia,,Bulgaria,-,January,8,,2016:,Unidentified,New,Born,BabiesPESEL 22222222222 zostanie nadany 22 lutego 2022 roku. Tylko dziewczynka może go dostać

Tulipany od lat wywołują "gorączkę"

Tulipany są równie lubiane co róże. Można powiedzieć nawet, że są one największymi konkurentami róż. Kojarzą nam się ze zbliżającą się wiosną, ale ich symbolika obejmuje o wiele więcej znaczeń. Biały tulipan symbolizuje przebaczenie, pomarańczowy pożądanie i pasję, żółty - szczęście i pogodne myśli, różowy - troskę o drugą osobę, a czerwony miłość doskonałą. 

Strzałem w "dziesiątkę" na walentynki dla osób poszukujących swojej drugiej połówki będą frezje. Dlaczego? Gdyż ten są one nie tylko wyrazem szacunku, uznania, radości, ale przede wszystkim zaproszeniem do flirtu. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Warto również pomyśleć o uroczych fiołkach. Symbolizują one wyraz skrywanej miłości, namiętności,  wierności i szczerości, ale również tęsknoty. Równie urzekającym wyborem będą niezapominajki. Dając je drugiej osobie, wyrażamy jej wierność i życzymy pomyślności. 

Mikołaj RoznerskiMikołaj Roznerski przyłapany na randce z tancerką. Wybrali się do Paryża

Więcej o: