Konferencja ministra zdrowia - o której oglądać? Nowe obostrzenia i powrót dzieci do szkół

W środę 9 lutego minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi nowe decyzje w sprawie walki z piątą falą epidemii koronawirusa. Jakie zmiany mogą zostać wprowadzone? Część z nich dotyczy izolacji oraz powrotu dzieci do szkół z nauki zdalnej.

Konferencja prasowa Adama Niedzielskiego odbędzie się w środę 9 lutego o godzinie 12:30. Briefing będzie miał miejsce tuż po pierwszym spotkaniu Rady ds. COVID-19 z udziałem Mateusza Morawieckiego.

Zobacz wideo Jak uchronić dzieci przed koronawirusem? Pytamy prof. Pyrcia

Konferencja Adama Niedzielskiego - jakie zmiany w walce z epidemią koronawirusa mogą być wprowadzne?

Z zapowiadanych przez Ministerstwo Zdrowia zmian wynika, że w środę mogą zostać ogłoszone decyzje dotyczące skrócenia izolacji dla osób zakażonych koronawirusem. - Chcielibyśmy w środę ogłosić decyzję o skróceniu okresu izolacji dla wszystkich obywateli, którzy chorują w naszym kraju - mówił we wtorek na antenie Radia Plus rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Takie zasady obowiązują już ochronę zdrowia i funkcjonariuszy. W ich przypadku izolacja trwa siedem, a nie dziesięć dni. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

14-letnia Elżbieta w październiku 1940 roku. Obok jej siostra Małgorzata.Elżbieta II obchodzi 70-lecie panowania. Jak zmieniała się królowa? [ZDJĘCIA]

Kolejny punkt to zmiany w pracy szpitali. Chodzi o zmniejszenie bazy łóżkowej. 

Rządzący mogą też powiadomić o skróceniu nauki zdalnej. Jeśli według rządu sytuacja epidemiologiczna będzie się poprawiać, to dzieci mają wrócić do szkół szybciej, niż pod koniec lutego. Zgodnie z dotychczasowymi zasadami, nauka zdalna dla uczniów od 5 do 8 klasy szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych trwa do niedzieli 27 lutego. 

Kiedy wakacje? Nie wiadomo czy dzieci do czerwca będą uczyć się w szkołachNauka zdalna. Górale się zbuntowali i posłali dzieci do szkół

Więcej o: