Jak oszczędzić na zakupach w Biedronce? Przy kasie znajdują się "ukryte" funkcje

Biedronka to jedna z sieci, które oferują swoim klientom skorzystanie z kas samoobsługowych. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że urządzenia te posiadają "ukryte" funkcje. Jedna z nich może nawet pozwolić na to, by oszczędzić na zakupach. Jak? Odpowiadamy.

Z kas samoobsługowych w Biedronce korzysta całe mnóstwo klientów. Urządzenia te niejednokrotnie pozwalają na znaczne skrócenie czasu zakupów, zwłaszcza jeśli w naszym koszyku znajduje się niewiele produktów, a do standardowej kasy jest duża kolejka. Warto jednak pamiętać, że przy kasie samoobsługowej w Biedronce nie możemy zapłacić gotówką

Zobacz wideo Czy test na przeciwciała z dyskontu jest wiarygodny?

"Ukryte" funkcje kas w Biedronce. Jak z nich skorzystać? 

Kasy samoobsługowe w Biedronce wyposażone są w czytnik kodów kreskowych, strefę pakowania, ekran dotykowy czy klawiaturę pind-pad. Do niedawna sieć testowała jednak także inne funkcje, część z nich po jakimś czasie okazała się jednak nieprzydatna. Z czterech dodatkowych przycisków działa już tylko jeden i to właśnie on może nam pozwolić na oszczędność przy zakupach. 

Kasa samoobsługowa sieci Biedronka.Kasa samoobsługowa sieci Biedronka. Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Na zdjęciu powyżej zaznaczone zostały cztery dodatkowe przyciski przy kasach w Biedronce. Pierwszy po lewej służył do zwiększenia głośności komunikatów wydawanych przez kasę samoobsługową. Drugi natomiast (trójkąt z wykrzyknikiem) pozwalał na zasygnalizowanie obsłudze sklepu, że potrzebujemy pomocy. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Protest antyszczepionkowców na placu przed Zgromadzeniem Narodowym w SofiiSzturm antyszepionkowców na budynek bułgarskiego parlamentu. Starcia z policją

Trzeci przycisk od lewej pozwalał na zeskanowanie karty "Moja Biedronka", która upoważnia klientów do dodatkowych zniżek. Wszystkie trzy przyciski prawdopodobnie jednak nie sprawdziły się, ponieważ sieć zrezygnowała z nich. Obecnie działa już tylko jeden (skrajnie po prawej). Do czego służy? 

Przycisk ten pozwala na wytarowanie wagi w kasie samoobsługowej, czyli - inaczej mówiąc - daje nam gwarancję, że urządzenie prawidłowo zważy zakupione przez nas produkty, dzięki czemu z pewnością zapłacimy odpowiednią cenę. 

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami! 

Praca hybrydowa. Marzy o niej aż 75 proc. pracowników. Łodzianin sprawdzi, czy uczy tyle co zwykła.Praca zdalna na kwarantannie. Jakie są warunki? Jaki wniosek złożyć?

Więcej o: