Złota karta McDonald's - jak ją zdobyć? Kto może otrzymać złotą McKartę?

Jak stać się posiadaczem złotej karty McDonald's? Istnieje na to kilka sposobów. Jednak na darmowe posiłki od amerykańskiej sieci restauracji fast food liczyć mogą tylko nieliczni.
Zobacz wideo Cheeseburger w domu, a smakuje jak z Maca

Wiele osób zastanawia się, co zrobić, by móc jeść w restauracjach McDonald's za darmo. Istnieje na to kilka sposobów, choć, uprzedzamy, nie będzie łatwo.

Złota karta McDonald's - jak ją zdobyć?

Złotą kartę McDonald's (czy inaczej: McGold Card) pozwalającą na dożywotnie darmowe posiłki w sieci amerykańskich restauracji posiadają nieliczni. Jedną z takich osób jest między innymi Bill Gates, choć by liczyć na podobne wyróżnienie, nie potrzeba być celebrytą ani milionerem. Od pewnego czasu złotymi McKartami nagradzani są także lokalni superbohaterzy. O ich nagrodzeniu decyduje jednak właściciel konkretnego lokalu. I tak w 2013 roku przepustkę do darmowych posiłków w restauracji uzyskał Charles Ramsey, który podczas wizyty w McDonald's w Ohio ruszył na pomoc trzem kobietom, które próbowano uprowadzić. Po raz pierwszy na podobne wyróżnienie zdecydowano się podobno w 1965 roku, by uhonorować jednego z najbardziej lojalnych klientów.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

McDonald's VIP Gold Card a McGold karta - czy to to samo?

W ubiegłym roku restauracja wprowadziła także inny sposób na darmowe posiłki. McDonald's VIP Gold Card wygrać mogły osoby, które zarejestrowały się w specjalnej aplikacji. Do rozlosowania było jednak jedynie 10 sztuk takich nagród, a zwycięzcy mogli tylko liczyć na jeden darmowy posiłek tygodniowo. Wydaje się jednak, że dla przeciętnego smakosza BigMaców zdobycie VIP Gold karty jest zdecydowanie bardziej prawdopodobne od otrzymania McGold karty. Pozostaje nam więc tylko liczyć, że sieć niedługo powróci do tego pomysłu.

Więcej o: