Śnieżka. Poszedł z dzieckiem na sankach w góry. "Głupota nie zna granic"

"Jeszcze zjazd na jabłuszkach i innych ustrojstwach. Moim zdaniem powinien być zakaz wchodzenia z czymś takim. Nie dość, że sobie krzywdę może zrobić, to jeszcze wlecieć w inną osobę" - zauważył jeden z internautów, który skomentował zdjęcie opublikowane przez Karkonoski Park Narodowy, na którym dziecko zjeżdża na sankach ze Śnieżki.

"To nie jest dobry pomysł, nie polecamy naśladować. Śnieżka to nie jest dobre miejsce do zjeżdżania z dziećmi na sankach" - czytamy w poście opublikowanym w poniedziałek na Facebooku Karkonoskiego Parku Narodowego. Do wpisu dołączono zdjęcie, na którym widać, jak dziecko w wieku przedszkolnym siedzi na sankach, a przed nim znajduje się zejście z najwyższego szczytu Karkonoszy

Zobacz wideo Stopnie zagrożenia lawinowego

Śnieżka. Poszedł z dzieckiem na sanki w góry, Internauta: Co ci ludzie mają w głowie? Zero wyobraźni

Pod wpisem internauci wymieniali się spostrzeżeniami na temat niecodziennej sytuacji. Zdecydowana większość krytykowała nieodpowiedzialne zachowanie rodzica, który - jak widać na zdjęciu - asekurował dziecko, jednak w tak stromym miejscu, mimo tego mogło dojść do tragedii. "No nie wierzę. Wielu dziwnych ludzi, sytuacji już widziałem. Wydawało mi się, że widziałem już wszystko, ale rodzica z dzieckiem na sankach na śnieżce, to w snach bym sobie nie wyobraził" - napisał jeden z zaniepokojonych internautów. 

PakistanPakistan. Burza śnieżna zabiła 21 osób. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Głupota nie zna granic, naraża nie tylko dziecko, ale też innych. Za to powinny być solidne mandat
Czasem się zastanawiam, co ci ludzie mają w głowie? Zero wyobraźni
Jeszcze zjazd na jabłuszkach i innych ustrojstwach. Moim zdaniem powinien być zakaz wchodzenia z czymś takim. Nie dość, że sobie krzywdę może zrobić, to jeszcze wlecieć w inną osobę.

- czytamy w komentarzach pod postem Karkonoskiego Parku Narodowego.

Przeczytaj więcej podobnych informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl. 

Akcja ratownicza TOPRNieprzygotowani turyści utknęli w górach. Dron z kocami i 28 ratowników

Pogoda w Karkonoszach. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego 

W komunikacie opublikowanym przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe czytamy, że we wtorek w Karkonoszach będzie pochmurnie, jednak bez opadów. Przewidywany jest również wiatr, który będzie wiał w kierunku północno-zachodnim i północnym, a w porywach osiągnie do 20 km/h. Temperatury w szczytowych partiach Karkonoszy ma wynieść do - 6 stopni.

"Szlaki turystyczne trudne, miejscowo powyżej górnej granicy lasu mogą tworzyć się zaspy. W wywianych miejscach może występować oblodzenie" - ostrzegają ratownicy GOPR.

***

Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami.

Więcej o: