Spis Powszechny 2021. Kiedy zostaną ogłoszone wstępne wyniki? To już niebawem

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że ogłoszenie pierwszych wstępnych wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 nastąpi w czwartek 27 stycznia. Wyniki zostaną podane do informacji publicznej podczas Konferencji Inaugurującej III Kongres Demograficzny.

Konferencja Inaugurująca  III Kongres Demograficzny  odbędzie się 27 stycznia w Warszawie w Pałacu Prezydenckim o godzinie 12. Będzie ona transmitowana online, a link do niej zostanie udostępniony na stronie internetowej konferencji.

Zobacz wideo Co dalej z immunitetem Banasia? Tomczyk: Powinien zostać na swoim stanowisku

Spis Powszechny 2021. Wstępne wyniki już w czwartek

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, pierwsze wstępne wyniki NSP2021 przedstawi Prezes Głównego Urzędu Statystycznego, dr Dominik Rozkrut. Podczas konferencji głos zabierze również Prezydent RP, Andrzej Duda, a prof. Piotr Szukalski zaprezentuje wykład pt. "Wyzwania demograficzne Polski na XXI wiek".

Tego dnia zostanie również opublikowana na stronie portalu informacyjnego GUS informacja sygnalna "Wyniki wstępne NSP 2021".

Spis Powszechny 2021. Jakie dane zostaną opublikowane?

W czwartek 27 stycznia opublikowane zostaną wstępne dane na temat liczby ludności uporządkowane według płci i wieku, liczby budynków, liczby mieszkań oraz powierzchni użytkowej mieszkań. Jednak jak wynika z harmonogramu ogłaszania wyników, pierwsze ostateczne dane uzyskane podczas Spisu Powszechnego 2021 zostaną opublikowane we wrześniu 2022 roku. Wcześniej uzyskamy wstępne informacje na temat statusu osób na rynku pracy, czy wyposażenia mieszkań i budynków w instalacje i urządzenia. W listopadzie zaś pojawi się publikacja dotycząca jakości Narodowego Spisu Powszechnego 2021.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań zakończył się 30 września. Udział w badaniu był obowiązkowy zarówno dla wszystkich obywateli, jak i emigrantów czy cudzoziemców przebywających na terenie kraju. Za odmowę udziału w badaniu groziła kara finansowa w wysokości do 5 tys. złotych.

Więcej o: