Czechy. Na autostradzie D5 doszło do karambolu. Zderzyło się 20 aut osobowych i 16 ciężarówek

36 pojazdów zderzyło się w czwartek na czeskiej autostradzie D5. Do wypadku doszło około 35 kilometrów na zachód od Pragi. W wypadku rannych zostało co najmniej sześć osób, w tym dwie poważnie.
Zobacz wideo Autostrada zmieniła się w stos spiętrzonych aut. Karambol na prawie 100 aut w USA

W czwartek (20 stycznia) około godziny 11 na 33. kilometrze czeskiej autostrady D5 (na wysokości miejscowości Žebrák w kierunku Pragi) zderzyło się 36 pojazdów - informuje czeska policja. Niemal połowa rozbitych aut to ciężarówki.

Czechy. Na autostradzie D5 zderzyło się 36 pojazdów

W karambolu brało udział 20 aut osobowych i 16 ciężarówek. Jak poinformowały służby ratunkowe, w wypadku zostało rannych sześć osób. Dwie osoby z poważniejszymi obrażeniami przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Pradze. Pozostali trafili do szpitala w pobliskich Horzovicach lub udzielono im pomocy na miejscu.

Policja wyjaśnia przyczyny karambolu i nie wyklucza, że doprowadziły do niego warunki pogodowe. W momencie wypadku przez środkowe Czechy przechodziła burza śnieżna.

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Karambol w AlabamieUSA. W karambolu zginęło dziewięcioro dzieci. "Nie widziałem takiej tragedii"

Karambol na czeskiej autostradzie. D5 ma być zamknięta co najmniej do wieczora

Prowadząca z Pragi do Pilzna oraz do granicy z Niemcami autostrada D5 została zamknięta w obu kierunkach, jednak koło godziny 16 wznowiono ruch jej prawym pasem. Jak podaje czeska policja, auta porozrzucane są na długości około 150 metrów. Na miejsce karambolu skierowane zostały wszystkie siły ratunkowe. Pełen ruch na trasie zostanie wznowiony najwcześniej około godz. 20 w czwartek. Obecnie (godz. 16.30) auta kierowane są do zjazdu 37, trasa objazdowa - silos II / 605, zjazd Žebrák, Zdice. Czeskie służby podają jednak, że sytuacja w każdej chwili może się zmienić.

Czeska wokalistka nie żyjeHana Horka nie żyje. Zakaziła się SARS-CoV-2, aby uniknąć szczepień

Więcej o: