Dzień Babci i Dziadka. Kiedy wypada? Co kupić? Propozycje prezentów

Dzień babci i dziadka zbliża się wielkimi krokami. To idealny czas, aby pokazać im, jak bardzo są dla nas ważni oraz podziękować za troskę, którą nas otaczają. Kiedy wypada? Skąd się wzięło święto? Przedstawiamy propozycje prezentów.
Zobacz wideo "Morsowanie" na Śnieżce

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowy czas dla najstarszych członków rodziny. Mimo że obchodzimy go co roku, większość z nas nie wie, że nie zawsze tak było. Pomysł pojawił się dopiero w 1964 roku w tygodniku "Kobieta i Życie", a ustaloną datę zawdzięczamy znanej z kina i teatru Mieczysławie Ćwiklińskie. Dzień Babci wypada 21 stycznia, czyli wtedy, kiedy artystka miała swój występ w Poznaniu. Po zakończonym spektaklu redakcja "Expressu Poznańskiego" wręczyła jej tort oraz kwiaty, ustanawiając tym samym ten dzień - Dniem Babci, którego głównym pomysłodawcą był Kazimierz Flieger. Kobieta miała wówczas 85 lat. Później powstał zwyczaj obchodzenia Dnia Dziadka - 22 stycznia, dzień po Dniu Babci. Istnieje też przekonanie, że Dzień Dziadka przewędrowało do naszego kraju z Ameryki w latach 80. XX wieku. W każdym razie obydwa święta na stałe zadomowiły się w naszym kalendarzu.

Dzień babci i dziadka zbliża się wielkimi krokami, dlatego w dalszej części artykułu przedstawiamy nasze propozycje prezentów. Co kupić? 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

PulsoksymetrPulsoksymetr. Jak go używać? Jaki jest prawidłowy wynik badania?

Dzień Babci i Dziadka. Co kupić? Propozycje prezentów

Dzień Babci i Dziadka budzi w nas dylemat - co kupić? Większość woli dostać od wnuków prezent wykonany własnoręcznie bądź po prostu chwilę uwagi, zwłaszcza, że liczy się pamięć, a nie sam podarunek. Nie jest tajemnicą, że większość z nas kupuje prezenty na ostatnią chwilę, dlatego nie ma czasu na rzemieślniczą pracę. Zatem podajemy ich propozycje:

  • ciekawa książka;
  • wspólne wyjście do kina lub teatru;
  • relaksacyjne kolorowanki;
  • sweter;
  • termofor;
  • herbata lub kawa;
  • zestaw kosmetyków;
  • ciepły koc.

Premier Mateusz MorawieckiStopień alarmowy ALFA-CRP w Polsce. Do kiedy? Przyczyną cyberataki

Więcej o: