Bon turystyczny 2022 - do kiedy można go zrealizować? Jak złożyć wniosek?

Ważność bonu turystycznego, w wyniku zmian ustawy, została wydłużona. Można nim zapłacić za hotel bądź bilety na atrakcję turystyczną dla dziecka. Kwota przysługująca na jedno dziecko to 500 zł. Do kiedy więc można wykorzystać bon turystyczny? Odpowiadamy.

17 listopada Sejm przyjął nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Jej elementem jest bon turystyczny i wydłużenie jego ważności. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację w poniedziałek 20 grudnia, przedłużając tym samym ważność bonu turystycznego na wakacje. Do kiedy? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Morawiecki: "Przez esport chcemy wyciągać dzieci z domu". Z sali: "Esport polega na tym, że się siedzi"

Bon turystyczny przedłużony. Do kiedy można go zrealizować?

Jak wynika z nowelizacji ustawy "covidowej", która pod koniec roku została przyjęta przez obie izby parlamentu, ważność bonu turystycznego została przedłużona do 30 września 2022 roku. Zgodnie z początkowymi przepisami, ważność bonu turystycznego miała zakończyć się 31 marca 2022 roku.

Spacer z golden retrieverami podczas 29. finału WOŚP. Co dobrego zdarzyło się w 2021 roku? Przypominamy same pozytywne wydarzenia

Bon turystyczny. Jak go aktywować?

Aby uzyskać bon turystyczny, nie trzeba wcześniej składać wniosku. Bon turystyczny można aktywować w systemie teleinformatycznym ZUS (PUE ZUS - Platformie Usług Elektronicznych ZUS). Aby to zrobić, należy wejść do zakładki "Ogólny", następnie "Polski Bon Turystyczny", a później "Aktywuj Bon". Tam należy wypełnić krótki wniosek o świadczenie. W przypadku, gdy osoba, która jest uprawniona do bonu turystycznego, nie widzi tej zakładki w PUE ZUS, powinna ona złożyć podpisany wniosek o to świadczenie do Polskiej Organizacji Turystycznej. 

Jak złożyć wniosek na bon turystyczny? Bon turystyczny. Do kiedy można go zrealizować? Data właśnie się zmienia!

Bon turystyczny wysyłany jest na wskazany we wniosku adres mailowy bądź numer telefonu. Aby go zrealizować, wystarczy okazać go podczas zakupu usługi. Co ważne, bonem można płacić wielokrotnie - do momentu wykorzystania 500 złotych. 

"Informację o wnioskach złożonych do Polskiej Organizacji Turystycznej o ustalenie prawa do świadczenia w formie bonu oraz o ustalenie prawa do dodatkowego świadczenia w formie bonu możesz uzyskać tylko pod numerem telefonu 800 70 22 70 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00)" - czytamy na stronie ZUS

Więcej o: