Gdzie na ferie zimowe 2022? Najpopularniejsze kierunki na wyjazd z dziećmi

Gdzie wybrać się na ferie zimowe z dziećmi 2022, by wywołać uśmiech na ich twarzach? Jak będą wyglądać tegoroczne ferie? Gdzie warto wybrać się z dziećmi, by uniknąć tłumów? Odpowiadamy.

17 stycznia nastąpi oficjalne rozpoczęcie ferii zimowych 2022. W tym roku rząd postanowił powrócić do "starych zasad" z podziałem ferii zimowych na poszczególne województwa w różnych terminach (w 2020 roku ferie w całej Polsce odbyły się w jednym terminie). Gdzie wybrać się na zimowy odpoczynek?

Zobacz wideo Morawiecki: "Przez esport chcemy wyciągać dzieci z domu". Z sali: "Esport polega na tym, że się siedzi"

Ferie zimowe 2022. Gdzie pojechać na ferie z dziećmi?

Ferie zimowe 2022 warto wykorzystać na wspólny wypoczynek. Lista miejsc, w które można udać się z dziećmi zimą, jest niezwykle długa. Do najlepszych lokalizacji na ferie możemy zaliczyć m.in.:

Bieszczady - ferie zimowe w tym pięknym regionie to doskonała propozycja m.in. dla osób z ograniczonym budżetem. To właśnie tutaj można znaleźć nocleg w przystępnej cenie i cieszyć się wieloma atrakcjami dla dzieci. Zimowemu szaleństwu sprzyjają stoki narciarskie. Warto również wybrać się na przejażdżkę Leśną Kolejką Wąskotorową.

Góry Świętokrzyskie - to mało popularny kierunek wypoczynkowy, ale zdecydowanie warto wybrać się tam z dziećmi. Interesujące interaktywne muzea i wspaniałe ścieżki przyrodnicze, to ogromny atut tego regionu.

Szwajcaria Kaszubska - jest doskonałą alternatywą dla osób, które nie lubię zgiełku. Rozległe leśne obszary, doliny, wzgórza i malownicze zbiorniki wodne, to perełki tego regionu, które warto zobaczyć. Jeśli więc uwielbiacie rodzinne długie spacery, zdecydowanie powinniście wziąć ten kierunek pod uwagę.

Morze Bałtyckie - to również świetne miejsce na rodzinny zimowy wypad. Piękne przepełnione fantastycznymi zabytkami miasta, morze i plaże idealne do spacerowania o każdej porze roku. Czego chcieć więcej?

Planując wyjazd na ferie z dziećmi, warto również zdecydować się na odwiedzenie dużych miast. Warszawa, Lublin, Poznań, Gdańsk, czy Wrocław, zimą oferują wiele wspaniałych atrakcji dla rodzin z dziećmi. Stoki, lodowiska, parki iluminacji, wystawy, zabytki - każdy wybierze coś dla siebie.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Ferie zimowe 2022. [KALENDARZ]

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że dzieci z poszczególnych województw będą miały przerwę w nauce w następujących terminach:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.  - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r.  - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 14 - 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.
Więcej o: