Gdzie wyrzucić choinkę? Do jakiej grupy odpadów należy?

Gdzie wyrzucić choinkę? Ten problem nurtuje większość Polaków każdego roku w styczniu. Do kosza, do worka czy może zostawić przy śmietniku? Odpowiadamy.
Zobacz wideo Maffashion pokazała mieszkanie

Gdzie wyrzucić choinkę? - co roku Polacy zadają sobie to pytanie. O ile sztuczna nie stanowi większego problemu, bo może służyć latami, to cięta już tak - zaczyna obumierać po 2-3 tygodniach. Co z nią zrobić, kiedy okres świąteczny już minął, ona sama przestała być ozdobą, a jej igły już opadły? Mimo że spalenie jej w kominku bądź piecu wydaje się ekologicznym i najłatwiejszym sposobem, to wcale takie nie jest. Dlaczego? Do atmosfery trafia wówczas około 4 kg dwutlenku węgla, a ponadto drzewko nie jest dobrym materiałem opałowym ze względu na dużą zawartość żywicy. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Niedziele handlowe 2022. Wózki (zdjęcie ilustracyjne) Niedziele handlowe 2022. Czy 16 stycznia będziemy mogli zrobić zakupy?

Gdzie wyrzucić choinkę? Do jakiej grupy odpadów należy?

Choinki są odpadami biodegradowalnymi i do takiego pojemnika należy je wyrzucać, aby zostały odpowiednio przetworzone - na kompost lub biopaliwa. Drzewko można przemielić również na wióry i posypać nimi ziemię w ogrodzie, którą chcemy zabezpieczyć, np. przed chwastami lub nadmiernym parowaniem wody

- Choinka to odpad biodegradowalny. Jeśli jest mała, dopuszcza się wrzucenie jej w całości do pojemnika. Jednak właściwie powinna być porąbana i umieszczona w brązowym pojemniku lub worku na odpady bio. Tak przygotowane nieczystości odbieramy. Choinka pozostawiona obok wiaty śmietnikowej w całości jest problematyczna, zwłaszcza gdy jest duża. Może się nie zmieścić do śmieciarki - informuje Sępólno Krajeńskie nasze miasto Dariusz Krakowiak, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Sępólnie.

W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na dziecięcą okulistykę. Na zdjęciu Jurek Owsiak Kiedy finał WOŚP 2022? Dla kogo gra orkiestra w tym roku?

Więcej o: