Kiedy finał WOŚP 2022? Dla kogo po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

30. Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Wielka zbiórka Jurka Owsiaka już niebawem po raz kolejny zbierze pieniądze, które zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu do polskich szpitali. Kiedy dokładnie odbędzie się Finał WOŚP? Dla kogo zagra orkiestra? Jaki sprzęt zostanie zakupiony za zebrane pieniądze? Odpowiadamy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku odbędzie się już po raz 30. Przed rokiem organizacja kierowana przez Jurka Owsiaka zbierała fundusze na sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Padła wówczas rekordowa kwota, bo aż 210 813 830 zł. Na jaki cel zbiera orkiestra w tym roku? 

Zobacz wideo 29. Finał WOŚP. Światełko do nieba

WOŚP 2022. Jaki jest tegoroczny cel zbiórki? Kiedy odbędzie się finał?

Temat jubileuszowego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został ogłoszony przez Jurka Owsiaka już 9 października - tym razem akcja zbierze pieniądze na wsparcie dla okulistyki dziecięcej pod hasłem "Przejrzyj na oczy!". - 9 października, ogłaszając temat 30. Finału WOŚP, zaprosimy Polaków, aby pomogli nam rozwiązać problem, o którym będziemy Was informowali i jestem absolutnie pełen wiary i przekonania, że wszyscy razem po raz kolejny sprawimy, że Finał będzie sukcesem głównie dla dzieciaków - mówił wówczas Jurek Owsiak. 

"Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów" - czytamy na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Protest antyszczepionkowców na placu przed Zgromadzeniem Narodowym w SofiiSzturm antyszepionkowców na budynek bułgarskiego parlamentu. Starcia z policją

Najczęściej dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki z powodów (poza pogorszeniem ostrości wzroku), takich jak: jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele z tych schorzeń wymaga operacji, a jej przeprowadzenie bez wątpliwości wymaga specjalistycznego sprzętu. 

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy planuje zakup sprzętów takich jak m.in.: 

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci
  • oftalmoskopy do badania dna oka
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki)
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń
  • tomografia dna oka
  • mikroskopy
  • stoły operacyjne

Finał WOŚP odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia (30 stycznia 2022).

Łąkie - wydrukowano kalendarz z błędemKalendarze z "kościołem Bedoesa" trafią na aukcję WOŚP z podpisem rapera

Więcej o: