Burger Drwala 2022. W restauracjach jest nowa wersja kanapki. Do kiedy będzie dostępna?

Burger Drwala wrócił do restauracji McDonald's pod koniec listopada. Kultowa kanapka ma teraz nową, szóstą już, wersję. Jaką? Do kiedy można będzie kupić burgera? Ile ma kalorii? Odpowiadamy.

Burger Drwala jest jedną z kultowych kanapek McDonald's, która jest wprowadzana sezonowo każdej zimy. W Polsce zadebiutowała w 2014 roku. W tym sezonie jest dostępna od 24 listopada w pięciu wariantach. Od 5 stycznia można kupić też nową wersję kanapki. 

Zobacz wideo Kto zyska na Polskim Ładzie? Pytamy eksperta

Burger Drwala. Jakie są rodzaje? Ile ma kalorii? 

Restauracje sieci McDonald's mają w swojej ofercie pięć wariantów burgera drwala. Są to: 

  • Burger Drwala z żurawiną - grillowany kotlet z mięsa wołowego, ser topiony w panierce, bekon, sałata lodowa, prażona cebulka, sos z przyprawami, sos żurawinowy.
  • Burger Drwala z kurczakiem - kurczak w panierce, ser, sałata lodowa, bekon, sałata lodowa, prażona cebulka, sos z przyprawami.
  • Burger Drwala klasyczny - grillowany kotlet z mięsa wołowego, ser topiony w panierce, bekon, sałata lodowa, prażona cebulka, sos z przyprawami.
  • Burger Drwala na ostro - grillowany kotlet z mięsa wołowego, ser topiony w panierce, bekon, sałata lodowa, prażona cebulka, papryczki jalapeno, ostry sos.
  • Podwójny Drwal - 2x grillowany kotlet z mięsa wołowego, ser topiony w panierce, bekon, sałata lodowa, prażona cebulka, sos z przyprawami.
  • Od 5 stycznia dostępny jest też Burger Drwala z grillowaną cebulą - grillowany kotlet z mięsa wołowego, plastry bekonu, kotlet z panierowanego sera, sałata lodowa, cebula grillowana. Jest on jednak dostępny jedynie w McDelivery i w aplikacji McDonald's.

W ofercie tegorocznej brak kanapki w wersji wegetariańskiej. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Protest antyszczepionkowców na placu przed Zgromadzeniem Narodowym w SofiiSzturm antyszepionkowców na budynek bułgarskiego parlamentu. Starcia z policją

Liczba kalorii jest natomiast zależna od wariantu, na który się zdecydujemy. Największą kalorycznością cechuje się Podwójny Burger Drwala, który ma 1130 kcal, niemalże dorównuje jej nowa kanapka - Drwal z grillowaną cebulą, który ma 1125 kcal. Drwal z żurawiną ma z kolei 928 kcal, wersja klasyczna - 894 kcal, Drwal na ostro - 887 kcal, natomiast Drwal z kurczakiem - 861 kcal. Oprócz kanapek w ofercie tymczasowej znajdziemy też frytki zakręcone z sosem śmietanowym. Ich kaloryczność to 286 kcal. 

zdjęcie ilustracyjneEmerytury 2022 - w którym miesiącu najkorzystniej przejść na emeryturę?

Burger Drwala. Do kiedy będzie dostępny? Ile kosztuje? 

Sieć niestety nie określa, do kiedy dokładnie będzie dostępna w menu. W ubiegłym roku zniknęła z oferty w lutym, w związku z tym w tym roku może być podobnie. 

Ile kosztuje burger Drwala? Za wersję klasyczną oraz z kurczakiem zapłacimy 17,40 zł,  Burger Drwala z żurawiną oraz na ostro jest dostępny za 17,90. Burger z cebulą jest dostępny za 19,50 zł, a Podwójnego Drwala kupimy za 20,40 zł. Zakręcone frytki kosztują natomiast 7,90 zł. 

Więcej o: