Jak odmrozić szyby w aucie? Banalny i tani sposób, którego nie znałeś

Zima to zmora kierowców nie tylko ze względu na śliskie drogi, ale też zamarzające szyby. Jeśli masz dość skrobania zamrożonych szyb, musisz poznać banalny, a przede wszystkim tani sposób, dzięki któremu odmrozisz szyby w krótkim czasie.

W tym roku zima jest dla kierowców dość łaskawa, lecz zdarzyło się kilka dni, w których należało sięgnąć po skrobaczki, by pozbyć się warstwy lodu z szyby. Nie wiadomo jednak, czym zaskoczy nas ta pora roku w 2022. Jaki jest najlepszy sposób na odmrożenie szyb w aucie? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Czy tej zimy znowu będziemy walczyć ze smogiem?

Zima 2022. Jak szybko odmrozić szybę w samochodzie?

Sposobów na odmrażanie szyb w samochodzie podczas zimowych przymrozków jest wiele. Niestety większość z nich jest kosztowna, czasochłonna, a rzadko kiedy w pełni skuteczna. Najbardziej znanym sposobem na odmrożenie szyby w aucie jest odpalenie silnika, włączenie nawiewu na przednią szybę, a następnie współpraca z samochodem przy pomocy skrobaczki.  

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Najszybciej zamarzniętą w samochodzie szybę odmrozimy za pomocą zimowego płynu do spryskiwaczy. Warto więc przechowywać go w specjalnym pojemniku pod maską samochodu, by nie zamarzł. To jeden z najtańszych i najszybszych sposobów.

2022 New Year's Eve Times Square PerformancesSylwester z omikronem w tle. Tak świat przywitał Nowy Rok [GALERIA]

Warto również zwrócić uwagę na inne produkty. Przy większych mrozach warto zaopatrzyć się w specjalne odmrażacze do szyb, które również bardzo szybko poradzą sobie z zamarzniętą szybą.

Czy trzeba odmrażać szybę w samochodzie? Przepisy

Zimą należy szczególnie uważać, by nie dostać mandatu. Pośpiech może sprawić, że nasz portfel znacznie się uszczupli. Warto więc pamiętać, że zimą mandat grozi m.in. za zaśnieżone auto, gdyż zagraża innym kierowcom. Należy więc usunąć śnieg z szyb, lusterek oraz reflektorów, tablic rejestracyjnych i dachu.  

śnieg, zdjęcie ilustracyjnePogoda na luty 2022. Atak zimy - możliwe są nawet burze śnieżne

Ukarani mandatem możemy zostać również za odśnieżanie auta, jeśli robimy to z włączonym silnikiem.  

Więcej o: