Stephen Hawking upamiętniony przez Google. Doodle z okazji 80. rocznicy urodzin naukowca

Google Doodle upamiętniło 80. rocznicę urodzin Stephena Hawkinga. "Dzisiejsze wideo Doodle poświęcone jest jednemu z najbardziej wpływowych umysłów naukowych w historii" - podkreśla amerykańskie przedsiębiorstwo.
Zobacz wideo Nawet Google czasami się myli. Największe wpadki internetowego giganta [TOPtech]

W sobotę 8 stycznia 2022 r. przypada 80. rocznica urodzin brytyjskiego fizyka Stephena Hawkinga. Z tej okazji Google postanowiło przygotować specjalne logo.

Kolejne dziwidło zakwitło w Ogrodzie Botanicznym UW.W uniwersyteckim Ogrodzie Botanicznym zakwitło dziwidło. Jest ogromne [ZDJĘCIA]

Google Doodle upamiętnia Stephena Hawkinga

Doodle to modyfikacje loga Google, które tymczasowo pojawiają się na stronie głównej wyszukiwarki, w celu upamiętnienia specjalnych wydarzeń, osiągnięć, ludzi czy świąt. Początkowo były to proste elementy graficzne, które z czasem ewoluowały do animacji i form interaktywnych.

"Dzisiejsze wideo Doodle poświęcone jest jednemu z najbardziej wpływowych umysłów naukowych w historii, angielskim kosmologowi, autorowi i fizykowi teoretycznemu Stephenowi Hawkingowi. Od zderzenia czarnych dziur po Wielki Wybuch, jego teorie na temat pochodzenia i mechaniki wszechświata zrewolucjonizowały współczesną fizykę, podczas gdy jego najlepiej sprzedające się książki sprawiły, że dziedzina ta stała się szeroko dostępna dla milionów czytelników na całym świecie" - pisze Google w swoim komunikacie

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Stephen HawkingHawking będzie pochowany obok Newtona i Darwina

Stephen Hawking - kim był

Stephen Hawking urodził się w 1942 roku w Oksfordzie jako syn biologa specjalizującego się w medycynie tropikalnej, doktora Franka Hawkinga, i jego żony Isobel. W wieku 21 lat zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne (ALS) - nieuleczalną, postępującą chorobę neurodegeneracyjną. Hawking stopniowo tracił władzę nad kończynami i głosem. Zmarł 14 marca 2018 roku w Cambridge w wieku 76 lat.

Główne osiągnięcia naukowe Hawkinga dotyczą teorii czarnych dziur i grawitacji kwantowej. Był profesorem matematyki i fizyki teoretycznej na Uniwersytecie w Cambridge, a także autorem licznych publikacji naukowych oraz popularnonaukowych. Odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego oraz Order of the Companions of Honour.

Więcej o: