Pogrzeb Antoniego Gucwińskiego. Jest nowa data uroczystości

Antoni Gucwiński zostanie pochowany w najbliższy piątek 7 grudnia na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu - podało RMF 24. Data pogrzebu wieloletniego dyrektora wrocławskiego zoo została przesunięta ze względu na chorobę jego żony.

Nowy termin pogrzebu Antoniego Gucwińskiego podał rzecznik Urzędu Miasta Wrocławia Arkadiusz Filipowski - przekazało RMF 24. Zgodnie z zapowiedzią, msza św. odbędzie się w katedrze wrocławskiej o godz. 10:30, a pogrzeb na Cmentarzu Osobowickim o godz. 12:40. Antoni Gucwiński spocznie w Alei Zasłużonych.

Zobacz wideo Cztery praktyczne wskazówki dla właścicieli zwierząt

Pogrzeb Gucwińskiego miał odbyć się 17 grudnia, ale na prośbę rodziny został przełożony. Jak informowaliśmy, miało to najpewniej związek z chorobą jego żony, Hanny Gucwińskiej, która trafiła do szpitala z podejrzeniem COVID-19. We wtorek "Super Express" przekazał informację szpitala o jej stanie zdrowia. "Pani Hanna wciąż jest naszą pacjentką, ale czuje się już lepiej" - zapewniono w komunikacie.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Kim był Antoni Gucwiński?

Antoni Gucwiński zmarł 8 grudnia 2021 r. w wieku 89 lat. Był doktorem nauk weterynaryjnych, inżynierem zootechnikiem i dyrektorem Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu w latach 1966-2006. Pracował jako dziennikarz, twórca programów telewizyjnych w TVP. Wraz z żoną Hanną Gucwińską prowadził popularny program "Z kamerą wśród zwierząt", emitowany przez 32 lata, który liczył w sumie ponad 750 odcinków.

W latach 90. Gucwiński tworzył i prowadził także program "Znajomi z zoo". Tworzył również filmy przyrodnicze i scenariusze podobnych produkcji. Napisał ponad 100 artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz 18 książek. W 2001 otrzymał doktorat honoris causa przyznany przez Akademię Rolniczą we Wrocławiu. Był laureatem Orderu Uśmiechu, który przyznano mu w 2003 r.

Więcej o: