Boże Narodzenie 2021. Czy kurierzy pracują w Wigilię? Co z InPostem?

Czy kurierzy pracują w Wigilię? Pytania to trapi wielu z nas, a zwłaszcza tych, którzy w ostatniej chwili zdecydowali się na zakup świątecznego prezentu. Czy przesyłki zostaną dostarczone 24 grudnia do paczkomatów InPost? Odpowiadamy.
Zobacz wideo Nie lubisz ozdabiać prezentów? Oto łatwe sposoby na pakowanie [Pracownia Bronka]

Święta to gorący czas dla wszystkich dostawców. W tym okresie mają pełne ręce roboty. Czy kurierzy pracują w Wigilię? Dla tych, którzy na ostatnią chwilę robią zakupy świąteczne, mamy dobrą wiadomość - kurierzy pracują 24 grudnia, bo Wigilia nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Godziny dostaw są jednak zależne od poszczególnej firmy. Zebraliśmy informacje na temat funkcjonowania każdej z nich.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Tłumy na lotnisku Chopina w WarszawieTłumy przyjezdnych na lotnisku Chopina czekają na test na COVID-19

InPost w Wigilię. "InPost ratuje Święta!". Do której godziny?

"InPost ratuje Święta!" - gwarantuje firma kurierska. "Gwarancja dostawy przed Świętami Bożego Narodzenia to pomysł i tradycja InPost, dwa lata temu gwarantowaliśmy dostawę przesyłek nadanych do 20 grudnia, rok temu do 21 grudnia, w tym roku rozszerzamy gwarancję o kolejny dzień! Przesyłki nadane do 22 grudnia trafią do adresata na czas" - czytamy na oficjalnej stronie. 

Jeśli przesyłki zostały przekazane kurierowi do środy 22 grudnia, zostaną dostarczone w Wigilię do godz. 14, zatem warto upewnić się, kiedy sprzedawca przekazał paczkę naszemu kurierowi.

DPD w Wigilię. Do której pracują kurierzy tej firmy?

DPD gwarantuje dostawę w Wigilię do godziny 14. Co ciekawe, paczki nadane nawet dzień wcześniej, czyli w czwartek 23 grudnia, dojdą na czas. Natomiast przesyłki nadane 24 grudnia zostaną dostarczone we wtorek 28 grudnia.

Firma poinformowała również, że "spodziewane są wydłużone czasy transportu przesyłek eksportowych ze względu na ponadnormatywne ilości paczek w systemie. Opóźnienia sięgające 2-3 dni mogą być obserwowane na kierunkach: Francja, Anglia, Czechy, Włochy, Austria".

GLS w Wigilię. O której godzinie kończą pracę kurierzy?

Przesyłki, które zostały przez sprzedawcę nadane 23 grudnia, GLS dostarczy w Wigilię do 14 lub tuż po świętach, w poniedziałek 27 grudnia. W przypadku, kiedy paczkę nadano 24 grudnia, trafi ona do nadawcy dopiero we wtorek 28 grudnia. 

DHL w Wigilię. Do której pracują kurierzy?

"Dnia 24.12 pracownicy POK i kurierzy będą odbierać przesyłki z doręczeniem na poniedziałek 27.12. Tego dnia również nie będą się odbywały zbiory i doręczenia przesyłek DR, a Punkty Przyjęć pracują do godz. 13" - informują przedstawiciele DHL. 

FedEx w Wigilię. O której godzinie kończą pracę kurierzy?

"Szykujemy się na święta i pomagamy Mikołajowi doręczyć przesyłki na całym świecie" - zapewniają przedstawiciele firmy FedEx. Jak to wygląda w praktyce? Kurierzy dostarczą przesyłki w Wigilię do 14. Paczki nadane 24 grudnia zostaną doręczone po świętach, w poniedziałek 27 grudnia. 

UPS w Wigilię. Do której pracują kurierzy?

UPS oferuje dodatkową usługę UPS Express. W przypadku UPS Standard przesyłki mogą wymagać dodatkowego dnia transportu. Kurier UPS Express 24 grudnia dostarczy paczkę do godziny 14. Dokładny harmonogram znajdziesz TUTAJ.

Jarosław KaczyńskiKaczyński zabrał głos ws. KPO. "Stanowisko Polski jest jasne. Koniec"

Więcej o: