Kiedy jest pasterka? Gdzie oglądać transmisję na żywo? [TELEWIZJA, INTERNET]

Pasterka należy do elementów bożonarodzeniowej tradycji. Msza święta odprawiana jest w nocy z 24 na 25 grudnia. W jej trakcie katolicy rozpoczynają obchody Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przez sytuację epidemiologiczną w kraju, wielu nie może z niej uczestniczyć. Gdzie oglądać transmisję na żywo? Podpowiadamy.
Zobacz wideo Blanka Lipińska pokazuje nowe mieszkanie. W salonie czarna choinka

Pasterka to msza święta odprawiana w nocy z 24 na 25 grudnia. Należy ona już do pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia. Nazwa nawiązuje do pasterzy, którzy przybyli do Betlejem. Zazwyczaj rozpoczyna się po północy, ale warto zaznaczyć, że to reguła, a nie wymóg. W Watykanie w Bazylice św. Piotra liturgia jest zazwyczaj o godzinie 22. W tym roku papież Franciszek zdecydował, że będzie o godzinie 19:25.

Niestety przez sytuację epidemiologiczną w kraju, wielu z nas nie może uczestniczyć we mszy. Dobrą wiadomością jest to, że można pomodlić się w domu. Gdzie oglądać transmisję na żywo? Odpowiadamy.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Pasterka 2021. Gdzie oglądać transmisję na żywo? 

W tym roku transmisję można obejrzeć zarówno w telewizji, jak i w internecie. Można ją obejrzeć m.in. na kanałach Telewizji Polskiej i Polsat News oraz po wcześniejszym zalogowaniu na WP Pilot. Będzie również dostępna na Facebooku i YouTube.

Pasterka 2021 w telewizji - harmonogram

  • Uroczysta pasterka z Watykanu z udziałem papieża Franciszka - TVP2, 24 grudnia, godz. 19:25
  • Pasterka z Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu - TVP1, 25 grudnia, godz. 0:00
  • Uroczysta msza święta w Świątyni Opatrzności Bożej - Polsat News, 25 grudnia, godz. 0:00

Tłumy na lotnisku Chopina w WarszawieTłumy przyjezdnych na lotnisku Chopina czekają na test na COVID-19

Pasterka. Czy muszę iść do kościoła w pierwszy dzień świąt?

Jak czytamy na stronie msze.info: "pasterka jest Mszą świętą przynależącą do liturgii Bożego Narodzenia. Wierni biorący w niej udział nie muszą zatem przychodzić ponownie do kościoła w I dzień Świąt. Należy jednak dodać, że pomiędzy mszami odprawianymi w Uroczystość Narodzenia Pańskiego występują różnice dotyczące tekstów modlitw oraz tekstów przytaczanych fragmentów biblijnych w liturgii słowa. Z tego powodu duchowni zachęcają zwykle wiernych do udziału w dwóch mszach: w pasterce i mszy 25 XII, jednak nie jest to obowiązkiem".

Filmy świąteczne - ,,Kevin sam w domu' "Kevin sam w domu?. Gdzie i kiedy będzie można go obejrzeć?

Więcej o: