Rok szkolny 2021/2022. Kiedy kończy się pierwszy semestr? Do kiedy muszą zostać wystawione oceny?

Dowiedz się, do kiedy nauczyciele mają czas, by wystawić oceny za pierwszy semestr nauki. Sprawdź, kiedy kończy się pierwszy semestr i jak wypadają w tym roku ferie zimowe dla poszczególnych regionów.

Pierwszy semestr roku szkolnego 2021/2022 kończy się 17 stycznia. Pierwsze półrocze nauki trwa 87 dni, z wyłącznie weekendów.

Zobacz wideo Kowalski i Siarkowska zagłosują za projektem ws. paszportów covidowych?

Kiedy uczniowie otrzymają oceny na koniec pierwszego semestru?

O tym kiedy nauczyciele wystawią oceny na koniec pierwszego półrocza nauki, decyduje szkoła. Oznacza to, że w różnych placówkach uczniowie otrzymują oceny semestralne w różnych terminach. Jednak muszą zostać one wystawione do 17 stycznia. 

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie Lublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Przeczytaj więcej podobnych informacji na temat edukacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak wypadają ferie w 2022 roku? 

W tym roku ferie odbędą się, jak zazwyczaj z podziałem na województwa w czterech różnych terminach: 

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie; zachodniopomorskie
  • 14 - 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Nauka zdalna. Przemysław Czarnek: Jestem absolutnie bezwzględnym zwolennikiem nauki stacjonarnej

Od poniedziałku 20 grudnia do 9 stycznia uczniowie będą się uczyć w formie zdalnej. Ze względu na pandemię COVID-19 i wysoką liczbę zgonów rząd zdecydował o wprowadzeniu zdalnej nauki tuż przed Świętami Bożego Narodzenia i kilka dni po Nowym Roku.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową mówił, że faktycznie uczniowie będą się uczyli zdalnie przez 7 dni. Przed świętami - trzy dni, po Nowym Roku - trzy dni i dzień po Uroczystości Trzech Króli. - Natomiast w poniedziałek 10 stycznia wszyscy wracamy w trybie stacjonarnym do naszych szkół podstawowych i ponadpodstawowych - powiedział Przemysław Czarnek.

Gdańsk. Kurier znalazł właścicielkę portfela. Dostanie premię 1 zł za Gdańsk. Kurier znalazł właścicielkę portfela. Dostanie premię 1 zł za "lajka"

Nauka zdalna ma się odbywać na takich samych zasadach jak podczas drugiej i trzeciej fali pandemii. Minister zaznacza, że rząd wprowadził naukę zdalną, żeby zmniejszyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. - Jestem absolutnie bezwzględnym zwolennikiem nauki stacjonarnej, która jest nam absolutnie konieczna. Natomiast przyjąłem argumentację służb sanitarnych, które stwierdziły, że te trzy dni przed świętami takiego odizolowania się od kontaktów spowoduje również, że później, gdy będziemy się w piątek spotykać z naszymi dziadkami czy pradziadkami przy stole wigilijnym, to ryzyko ich zarażenia będzie mniejsze - przekazał Przemysław Czarnek.

Więcej o: