Dziadowa Kłoda. Policjantka przyłożyła pistolet do głowy zatrzymanego? "Może zagrały emocje"

Przypadkowy świadek zarejestrował przebieg poniedziałkowej interwencji w Dziadowej Kłodzie w okolicy Oleśnicy (woj. dolnośląskie). Policjantka miała zatrzymać mężczyznę, a następnie strzelić w powietrze, kopnąć go i przyłożyć pistolet do głowy. Wobec funkcjonariuszki wszczęto postępowanie dyscyplinarne - kobieta została zawieszona.
Zobacz wideo Policja próbowała dogonić złodzieja samochodów. Pościg zakończył się rozbiciem czterech aut

- Być może było tak, że policjantka [...] dała się ponieść emocjom - powiedział w poniedziałek (20 grudnia) rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariuszka policji przystawiła mężczyźnie pistolet do głowy. Wszczęto wobec niej postępowanie

Funkcjonariuszka policji podczas interwencji miała przystawić mężczyźnie pistolet do głowy, a wcześniej kopnąć go i oddać strzał w powietrze. Zdaniem policji jej działania były nieodpowiednie i niezgodne z procedurami.

Jak podaje portal Onet, funkcjonariuszka policji została zawieszona w czynnościach służbowych na trzy miesiące. Rzecznik dolnośląskiej policji zapewnił, że zdarzenie to będzie szczegółowo wyjaśniane.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Wcześniej rzecznik dolnośląskiej policji, stwierdził, że "być może u policjantki zagrały chwilowe emocje w związku z tym, że jest kobietą, a zgłoszenie dotyczyło obaw o zdrowie i życie innej kobiety z dzieckiem".

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Działdowa Kłoda. Nagranie z interwencji trafiło do Internetu

Jeden ze świadków opublikował nagranie z interwencji w internecie. Na początku wideo słychać strzał, a następnie pojawiają się policjantka i policjant, którzy biegną za młodym mężczyzną. - Na glebę, k***o, kładź się! - słychać krzyk policjantki na nagraniu.

 

Zatrzymany mężczyzna kładzie się na plecach. Następnie widać, jak policjantka podchodzi do mężczyzny, kopie go, a następnie każe mu się odwrócić i mierzy do niego z broni. Gdy policjant zakłada zatrzymanemu kajdanki, kobieta przystawia broń do twarzy 25-latka. "Gazeta Wrocławska" informowała, że zatrzymany 25-latek był wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. 

Zdjęcie ilustracyjneTragedia przy A1 w Świętoszowicach. Znana przyczyna śmierci młodych mężczyzn

Więcej o: