"Lex TVN". TVN24 już od 21 grudnia dostępne w telewizji naziemnej

Już od wtorku 21 grudnia TVN24 będzie dostępny w telewizji naziemnej. Jak poinformowali dziennikarze na antenie TTV, sytuacja ma związek z "olbrzymim zainteresowanie ustawą lex TVN".

Od 21 grudnia na antenie TTV w godzinach porannych transmitowany będzie informacyjny poranek TVN24. Jak poinformował Onet.pl, TVN Grupa Discovery zdecydowała się na transmitowanie naziemne od godziny 5:55 do 10:00.

Zobacz wideo Jak powinien zachować się Andrzej Duda w kwestii "lex TVN"? Pytamy posła Cymańskiego

TVN24. Stacja podjęła decyzję o nadawaniu naziemnym 

O nadawaniu programu informacyjnego TVN24 w naziemnej telewizji widzów poinformowali dziennikarze TTV. - Na koniec jeszcze ważna informacja dla naszych widzów. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie ustawą "lex TVN" i sprawą wolności mediów od jutra na antenie TTV od 5:55 do 10:00 nadawany będzie sygnał telewizji TVN24 - cytuje portal. 

Lex TVN Gazeta.pl podpisuje się pod apelem TVN do prezydenta. Dołączcie do nas

Więcej informacji w sprawie "lex TVN" znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Warto również podkreślić, że TTV jest dostępnym na terenie całej Polski bezpłatnie, ponieważ nadaje naziemnie z MUX-1. Jak podkreśla "Wprost", taki ruch ze strony stacji, może być odebrany, jako "rzucenie rękawicy" TVP Info. "Pojawienie się TVN 24 na cztery godziny w naziemnej telewizji może być odbierane jako rzucenie rękawicy TVP Info, które jest powszechnie dostępne razem z pozostałymi kanałami TVP w tamach MUX-3" - możemy przeczytać na stronie internetowej tygodnika

"Lex TVN". Ponad 50 procent Polaków za zawetowaniem nowelizacji ustawy

"Lex TVN". Już ponad 2 mln podpisów pod apelem w obronie wolnych mediów

Z sondażu United Surveys przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski wynika, że ponad 50 procent Polaków uważa, że prezydent Andrzej Duda powinien zawetować "lex TVN". Jak pisaliśmy już w artykule w sprawie sondażu, 56,6 procent respondentów ma negatywny stosunek do nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Z kolei na pytanie: "Czy uważasz, że przegłosowana ustawa zagraża czy też nie zagraża wolności mediów w Polsce?" łącznie 53,7 badanych wyraziło swój niepokój w związku ze zmianami wskutek "lex TVN". 

Więcej o: